Reklama

Wyremontowana droga i nowy chodnik w gminie Wadowice Górne

Opublikowano: wt, 9 cze 2020 12:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Droga relacji Zgórsko – Wola Wadowska zyskała nową jakość i jest już oddana do użytku. Powstały również nowe chodniki i odwodnienia.

Prace remontowe rozpoczęły się pod koniec sierpnia ubiegłego roku.  W ramach inwestycji poszerzony został pas drogi do szerokości 5,7 – 7,0 m, naprawione zostały istniejące przełomy na drodze. Wykonawca wyrównał również nawierzchnię betonem asfaltowym oraz wykonał pobocza z kruszywa o szerokości 0,75 m.

Zakres prac obejmował także budowę brakujących chodników na długości 2,3 km o szerokości 2,0 m z betonowej kostki brukowej. Pozostałe - istniejące chodniki zostały przebudowane dostosowując je do nowej drogi oraz wzmocniono istniejącą podbudowę pod nawierzchnią z kostki brukowej.

Wykonawca zmodernizował również odwodnienia: rowy kryte, studnie ściekowe, studnie rewizyjne, przepusty pod koroną drogi i tych pod zjazdami indywidualnymi i publicznymi do posesji oraz  rowy otwarte.

Zadanie przewidywało także 2 nowe przejścia dla pieszych, w tym jedno tzw. przejście aktywne z zasilaniem solarnym, pulsatorami i detektorem ruchu pieszego w okolicach szkoły podstawowej w Woli Wadowskiej. 

Wymienione zostały wszystkie znaki pionowe oraz wykonano oznakowanie poziome. Przy chodnikach, w miejscach wysokich nasypów, ustawiono balustrady w celu zabezpieczenia ruchu pieszego, a w ciągu drogi, w miejscach głębokich rowów, ustawiono bariery energochłonne.

Łączna wartość zadania to ponad 4,8 miliona złotych  z czego ponad 2,4 miliona  (50%) to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. 

Powiat Mielecki przeznaczył na ten remont ponad 1,9 miliona (39,6%), a Gmina Wadowice Górne 0,5 miliona złotych (10,4%).

8 czerwca samorządowcy powiatu mieleckiego oraz Gminy Wadowice Górne dokonali symbolicznego odbioru drogi.

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe SA z Dębicy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.