Reklama

Wymień piec na nowy

Opublikowano:
Autor:

Wymień piec na nowy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rada miasta uchwaliła miejski program dotacyjny do wymiany starych pieców. Jest to program pilotażowy i już w tym roku radni przeznaczyli prawie 40 tys. złotych na jego inaugurację.

Urząd Miejski w Mielcu uruchamia swój własny program dotacji do wymiany źródeł ciepła na ekologiczne. Na ten cel jeszcze w tym roku przeznaczone zostanie 40 tys. złotych. Mieszkaniec, który spełni wszystkie wymagania, może otrzymać dotację nawet do 4 tys. złotych. Program jest pilotażowy i w zależności od zainteresowania, w przyszłym roku także zostaną przeznaczone na to pieniądze. Już teraz mówi się nawet o kwocie 100 tysięcy złotych. W wielkim skrócie program poleca na tym, że mieszkaniec, który chce wymienić swój piec, dokonuje we własnym zakresie inwestycji. Następnie składa wniosek do urzędu miasta o refundację kosztów. Po weryfikacji wniosku urząd decyduje o przyznaniu refundacji. 

- Chcemy, żeby ta informacja dotarła do jak największej grupy mieszkańców naszego miasta. Miasto oferuję dopłatę w wysokości 4 tys. złotych na wymianę kotła. Do ochrony środowiska trzeba podchodzić wielotorowo. Niestety, wniosek urzędu miasta w sprawie dopłat, które mogliśmy otrzymać z funduszy europejskich, przepadł. Stracono szansę na duże dofinansowanie. Dlatego dobrze, że równocześnie toczyły się prace nad tym miejskim programem dotacyjnym. Teraz ruszamy z pilotażem i przeznaczamy na to 40 tysięcy złotych, a w przyszłym roku przygotowaliśmy 60 tysięcy. Jak będzie duże zainteresowanie, przewidujemy zwiększenie tej kwoty - powiedział nam radny miejski Jakub Cena.

Regulamin programu dotacyjnego już niedługo zostanie opublikowany na stronach internetowych urzędu miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE