Reklama

Wyjątkowy czas spotkania z archeologią

Opublikowano:
Autor:

Wyjątkowy czas spotkania z archeologią - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Regionalne SCK w Mielcu zakończyło prezentowanie wystawy pn. Archeologiczna autostrada. Wykopaliska przy wielkich inwestycjach drogowych pod Krakowem. Ekspozycja była dostępna w mieleckim pałacyku od 13 marca do 27 czerwca.

W ciągu ponad 3 miesięcy wystawę zwiedziło, bagatela, prawie 3 tysiące osób. Wśród zwiedzających były 73 grupy zorganizowane, z których większość wzięła udział w interaktywnych warsztatach " I Ty możesz zostać archeologiem". Zajęcia inspirowane wystawą pozwalały dzieciom i młodzieży wcielić się w archeologów, poznać wykorzystywane przez nich narzędzia, a także odkopać dawne przedmioty czy spróbować zrekonstruować gliniane naczynia. Wystawa została wypożyczona z Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Jest wynikiem badań prowadzonych od 1997 do 2010 roku pomiędzy Krakowem a Tarnowem w miejscu dzisiejszej autostrady A4.

Ekspozycja ukazywała najciekawsze zabytki odnalezione podczas badań wykopaliskowych; takie jak gliniane naczynia, biżuteria czy celtyckie monety wielkości dwóch główek od szpilki, a także liczne rekonstrukcje komputerowe między innymi pokazujące wygląd domów sprzed 7 tysięcy lat.

- Zapraszamy do zwiedzania wystaw eksponowanych w pałacyku Oborskich oraz zakupów książek i gadżetów dostępnych w sklepiku muzealnym - informuje Iwona Karaś, specjalista ds, edukacji muzealnej w Muzeum Regionalnym w Mielcu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE