Reklama

Wybuch w niemieckiej fabryce. Czy naszemu regionowi zagraża toksyczna chmura?

Opublikowano:
Autor:

Wybuch w niemieckiej fabryce. Czy naszemu regionowi zagraża toksyczna chmura? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Leverkusen w Niemczech doszło do eksplozji i pożaru w parku przemysłowym, w którym mieszczą się zakłady chemiczne. Śmierć w tym zdarzeniu poniosły dwie osoby. Istniały obawy, że w czasie pożaru mogło dojść do rozprzestrzenienia się szkodliwych substancji. Czy chmura toksycznych substancji może dotrzeć nad Mielec?

Jak informuje Urząd Miejski w Mielcu, IMGW oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska potwierdzają brak zagrożenia.

- W związku z wybuchem w dniu 27 lipca na terenie Chempark w Leverkusen (Niemcy) i prognozowanym przez IMGW-PIB dotarciem smugi zanieczyszczeń do granic Polski w dniu 28 lipca w godzinach porannych (7.00-9.00.) uprzejmie informuję, iż na stacjach pomiarów jakości powietrza prowadzonych w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska nie odnotowano podwyższonych stężeń pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5 - poinformowało Ministerstwo.

Wyjątkiem jest stacja pomiarowa w Gdańsku, na ul. Powstańców Warszawskich, gdzie odnotowano stężenie pyłu zawieszonego PM10 wynoszące 145 µg/m3, jednakże wysokie stężenia na tej stacji  nie są związane z wybuchem i występowały również w dniach poprzedzających wybuch w Niemczech.

Sytuacja może ulec zmianie, w zależności od przesuwającej się smugi zanieczyszczeń i występujących warunków meteorologicznych.

Bieżące dane pomiarowe jakości powietrza dostępne są na portalu „Jakość powietrza".

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy