Reklama

"Wybitni - mało znani" w przecławskiej podstawówce [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W SP im Walerii Szalay- Groele w Przecławiu został rozstrzygnięty szkolny konkurs, którego celem było sięgnięcie do biografii osób mniej znanych lub zapomnianych, zasłużonych, o których mało się mówi, a historia ich działań warta jest poznania.

O wielu wybitnych naukowcach, inżynierach, wynalazcach i osobach zasłużonych dla nauki, kultury i gospodarki XX- lecia międzywojennego  młodzież, nie tylko przecławska, nie słyszała. Dlatego konkurs "Wybitni mało znani’" miał zmobilizować do poszukiwań i przekazania informacji uczniom.

W 27 pracach pojawiły się nazwiska wybitnych matematyków (S.Banach), inżynierów konstruktorów (J.Czochralski, S.Bryła).
Zwycięstwo w konkursie przypadło Zuzannie Podraza (kl.IVB), która w swojej pracy przedstawiła inżynierów deszyfrujących Enigmę II.
Drugie miejsce zajął Błażej Kaszub (kl.VIIC) z pracą o Ignacym Łukasiewiczu, a trzecie miejsce zdobyła Małgorzata Olejarz przedstawiając postać Jana Czochralskiego, bez którego nie byłoby elektroniki. Wyróżniono kilka prac: Zofii Halik, Filipa Treli i Aleksandry Foltak.

Wszystkie prace okazały się bardzo interesujące, dostarczyły wielu ciekawych informacji. Pojawiło się wiele osób zapomnianych, mimo iż  w dużym stopniu przyczyniły się do rozwoju gospodarczego nie tylko Polski.


Nagrody ufundował IPN, organizatorami konkursu była Klaudia Łapa i Stanisław Wilczyński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy