Reklama

Wróci internetowa wyszukiwarka grobów [interwencja]

Opublikowano:
Autor:

Wróci internetowa wyszukiwarka grobów [interwencja]  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po naszej interwencji Urząd Miejski w Mielcu ponownie uruchomi internetową wyszukiwarkę lokalizacji grobów na cmentarzu komunalnym w Mielcu. Tymczasem projekt "Interaktywny Mielec" nie wróci do sieci.

Przypomnijmy, odwiedzający cmentarz komunalny w Mielcu przy ul. Królowej Jadwigi mieli możliwość odnalezienia grobów swoich bliskich przez internet. W Interaktywnym Planie Miasta Mielca znajdowała się wyszukiwarka grobów osób pochowanych na tej nekropolii. Portal plan.mielec.pl umożliwiał także oglądanie dokładnych map miasta. Stronę w 2012 roku udało się uruchomić dzięki wsparciu funduszy europejskich. Od kilku miesięcy jednak nie działa. Urząd Miejski w Mielcu poinformował nas, że strona nie będzie uruchamiana. Z wiadomości,  jakie otrzymaliśmy, wynika, że podobną stronę uruchomiło mieleckie starostwo, dlatego nie ma już potrzeby uruchamiania miejskiej strony.

- Uprzejmie informuję, że starosta powiatu mieleckiego wdrożył Geoportal Powiatu Mieleckiego, za pomocą którego zapewnia dostęp do zbiorów danych przestrzennych prowadzonych przez starostwo, w tym także zbiorów przestrzennych miasta Mielca. Utrzymywanie w aktualności części opisowej ewidencji gruntów jest obecnie zadaniem realizowanym przez starostę. W związku z tym, że na Geoportalu powiatowym są dostępne  najbardziej aktualne dane, podjęta została decyzja, aby nie przedłużać utrzymania dotychczasowej platformy miejskiej - tak brzmi komunikat, jaki otrzymaliśmy z Biura Promocji i Informacji w Urzędzie Miejskim w Mielcu.

Po naszej interwencji Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej postanowiło wznowić działalność internetowej wyszukiwarki lokalizacji grabów. MPGiK jest bezpośrednim zarządcą cmentarza komunalnego z ramienia miasta. Taka przeglądarka ma funkcjonować już niebawem. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE