Reklama

Wpłacił dwa miliony do kasy miasta

Opublikowano:
Autor:

Wpłacił dwa miliony do kasy miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do budżetu miasta Mielca wpłynęły dodatkowe 2 miliony złotych z tytułu uszczelnienia systemu podatkowego. Jest to kwota, którą jeden z mieleckich podatników wpłacił z tytułu wyrównania podatku od nieruchomości za drugie półrocze 2016 i cały rok 2017.

W ramach działań związanych z uszczelnianiem systemu podatkowego szef Krajowej Administracji Skarbowej, działając na wniosek prezydenta Mielca, wszczął wobec jednego z podatników postępowanie podatkowe w sprawie rozliczenia podatku od nieruchomości. Podstawą do podjęcia tego typu działań było wprowadzenie do polskiego systemu podatkowego przepisów regulujących instytucję klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania.

– Każdemu samorządowi, nie tylko władzom Mielca, powinno zależeć na równym traktowaniu podatników. Dlatego warto wykorzystać wszystkie dostępne możliwości, by uniknąć sytuacji, w której jeden z podatników wskutek sztucznej czynności prawnej płaci mniejsze podatki niż inni – powiedział Fryderyk Kapinos, pełniący funkcję prezydenta miasta Mielca.

Przepisy, z których skorzystało nasze miasto, weszły w życie w lipcu 2016 roku i mają zastosowanie do korzyści podatkowej uzyskanej po dniu wejścia w życie ustawy. Celem wprowadzenia tych regulacji było określenie granic legalnej optymalizacji podatkowej. Przeprowadzone postępowanie podatkowe zakończyło się powodzeniem i w jego wyniku podatnik wpłacił należny miastu podatek wraz z odsetkami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE