Reklama

Wójt Tuszowa Narodowego apeluje do WIOŚ o zbadanie powietrza w gminie

Opublikowano:
Autor:

Wójt Tuszowa Narodowego apeluje do WIOŚ o zbadanie powietrza w gminie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wójt Andrzej Głaz poprosił Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie o zbadanie jakości powietrza na terenie gminy Tuszów Narodowy. Jak zaznacza wójt Głaz - odległość od komina firmy Kronospan do najbliższej miejscowości Gminy Tuszów Narodowy tj. Ławnicy (do pierwszej działki zabudowanej) wynosi 1100 m. a do Domu Kultury w Mielcu 3300 m.

Od jakiegoś czasu do Urzędu Gminy Tuszów Narodowy zgłaszali się mieszkańcy gminy, którzy sygnalizowali problem zanieczyszczenia powietrza, w szczególności przy wiatrach z kierunku południowego. 

- Mieszkańcy sygnalizują duszacy zapach trocin i trudności z oddychaniem, wiążą te utrudnienia z działałnością firmy Kronospan Mielec Sp. z. o. o. Problem wymaga pilnego przeprowadzenia stosownych badań w kierunku określenia występowania oraz źródeł następujących substancji. Ponadto należy zaznaczyć, że wyjaśnienia wymaga fakt, gdzie odprowadzane są wody opadowe z terenu firmy Kronospan, które należałoby poddać badaniom laboratoryjnym - czytamy w piśmie wójta do Podkarpackiego Inspektora Ochrony Środowiska. 

Wójt Głaz uważa, że w najbliższym czasie na terenie gminy powinna być zainstalowana stacja monitoringu powietrza WIOŚ. Ze swojej strony gmina zadeklarowała wsparcie organizacyjne, przy instalacji takich urządzeń.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE