Reklama

Gmina Tuszów Narodowy otrzymała certyfikat od amerykańskich żołnierzy. Wójt gminy Andrzej Głaz: "Przybyliście do swoich przyjaciół" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 12 maj 2022 12:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas święta Konstytucji 3 Maja w Gminie Tuszów Narodowy gościli żołnierze amerykańscy 82 Dywizji Powietrznodesantowej, którzy podarowali pamiątkowy certyfikat na ręce wójta.

- Dziękuję za obecność w tym tak ważnym dla naszego narodu dniu! - podkreślił Wójt Gminy Andrzej Głaz. 

Jako prezent Gmina otrzymała pamiątkowy certyfikat od amerykańskiej armii. 

Wójt Głaz w swoim przemówieniu zaznaczył, jak ważna jest to dla nas Polaków konstytucja: -Była to pierwsza w Europie i drugą na świecie po Stanach Zjednoczonych Ameryki nowoczesna konstytucja. Wprowadzała  nowy ustrój monarchii konstytucyjnej i  trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. 

Andrzej Głaz przytoczył też historyczną chwilę wmurowania kamienia węgielnego: - 3 maja 1792 r. król w sąsiedztwie Łazienek wmurował kamień węgielny pod budowę Świątyni Opatrzności Bożej, mającej być wotum za uchwalenie Konstytucji. W trakcie uroczystości rozszalała się wichura, co przyjęto za złą wróżbę. W tym samym czasie na kresach Rzeczypospolitej w miasteczku Targowica zbierali się magnaci zdrajcy narodowych interesów dążący wraz z Caryca Rosji Katarzyną II do obalenia nowego ustroju. Kilka miesięcy później przejęli władzę, unieważniając większość ustaw Sejmu Wielkiego. Był to zarazem moment rozpoczynający ostateczny upadek Rzeczpospolitej i jej kolejne rozbiory. 

Włodarz gminy odniósł się również do dzisiejszej polityki: - Tak jak wtedy, tak niestety i dzisiaj współczesna nam Targowica w postaci opozycji z PO, PSL, SLD żąda dla Polski w Unii Europejskiej sankcji, działając na szkodę naszego Państwa, a przecież pamiętamy, że przez wiele lat prorosyjska polityka rządów PO-PSL doprowadzała do rozbrojenia militarnego i ekonomicznego Polski uzależniając ją od putinowskiej Rosji. Aż strach pomyśleć co by się gdyby rządzili dalej.

Głaz przypomniał również o tragedii sprzed 12 lat: - Niedawno ogłoszono raport w sprawie katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010r. gdzie zginęła elita narodu polskiego na czele z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim do którego to raportu tak szyderczo podchodzą, na równi z przywódcami Rosji politycy polskiej opozycji, a przypomnę w tym miejscu, że do zbrodni wymordowania 22 tys. polskich oficerów w 1940r. przez Stalina Rosja przyznała się oficjalnie dopiero w latach dziewięćdziesiątych. Toteż nie dziwią, kłamstwa z imperium zła jak nazywał Rosję Ronald Regan, ale ogromnie zaskakuje fakt wtórowania tym kłamstwom polityków z PSL i PO, którzy rządząc w tym czasie oddali śledztwo w sprawie tragedii smoleńskiej tym, którzy dopuścili się tej zbrodni. Tak dręczy ich sumienie, że nie chcą znać prawdy o tej strasznej tragedii. Niestety ogromne zagrożenie jest nie tylko od strony Rosji, ale również suwerenność Polski wyrywana jest przez Unię Europejską, a szczególnie cichego sojusznika Putina Niemców. Zmusza się nas do wprowadzania obcych nam ideologii, dokonujących spustoszenia moralnego wśród dzieci i młodzieży oraz starszych, a także reform sądownictwa wg ich dyktanda. Pomimo że taki ustrój sądowniczy jest w ich krajach, ale wg decydentów unijnych jesteśmy obywatelami gorszej kategorii. 

Wójt Gminy w ostrych słowach opowiedział o rządach Hitlera i Stalina: -  W tym miejscu warto przypomnieć do czego doprowadziły totalitarne rządy bez Boga, Dekalogu. Naród polski doświadczył tego na przykładzie Hitlera i Stalina, a obecnie doświadcza tego Ukraina atakowana przez Putina. Powstaje pytanie czy Polska ma sprzedać swoją suwerenność za unijne pieniądze, wyprzeć się Boga i Ojczyzny, za którą nasi przodkowie oddali swoje życie i przelali tyle krwi. Jak trzeba cenić sobie wolność to proszę zapytać tych, którzy byli w więzieniach, w odizolowaniach, a bliżej obecnie naszych sąsiadów z Ukrainy. Myślę, że odpowiedź jest jednoznaczna. Stąd dziwi fakt, że tylu Polaków popiera tych, którzy ani uczuciowo, ani rozumowo z Polską nie są związani, dla których Polskość to nienormalność. 

Andrzej Głaz nawiązał do sytuacji, jak jest obecnie u naszych sąsiadów: - Wracając do tragedii krwawej, brutalnej wojny połączonej z ludobójstwem w Ukrainie widzimy, że naród ukraiński walczy o wolność swoją i  Europy, w tym naszą, ponosząc ogromne cierpienia. Solidaryzujemy się z nimi i wspieramy ich. Dziękujemy wszystkim państwom, które w to wsparcie się włączyły, a szczególnie Stanom Zjednoczonym Ameryki Północnej. Na naszej uroczystości gościmy ich żołnierzy. Jesteśmy szczęśliwi, że należymy do sojuszu NATO, którego art. 5 działa i zapewniamy Was drodzy żołnierze, że przybyliście do swoich przyjaciół. Wierzymy, że wkrótce zwycięży dobro pokonując zło, które płynie od rosyjskich agresorów i niszczy niewinny naród ukraiński, pragnący żyć w wolnym i demokratycznym państwie. Polska od wieków zawsze stawała w obronie wolności. 15 sierpnia 1920 roku w bitwie pod Warszawą zatrzymała pochód armii bolszewickiej na Europę. Obecnie ten pochód powstrzymuje Ukraina, a my ją w tym wspieramy.  Ufamy, że z Bożą pomocą i opieką Maryi zwycięży i uratuje Europę w tym Polskę przed kolejna bolszewicka zarazą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy