Reklama

Wójt Głaz "dziękuje" posłowi Kapinosowi za brak dofinansowań

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poseł Fryderyk Kapinos umieścił na swoim profilu Fb informację, w której przekazuję, że nasze województwo otrzymało ponad 170 mln na remont dróg. Poseł wyliczył również gminy, które skorzystają z rządowych środków. Jednak nie wszystkie gminy otrzymały dofinansowanie, co spotkało się z komentarzem Wójta z Tuszowa Narodowego.

21 kwietnia poseł Fryderyk Kapinos udostępnił na swoim profilu facebookowym informację o otrzymanych środkach na remont i budowę dróg na Podkarpaciu. Na nasze województwo z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostało przeznaczone niemal 175 mln złotych.

 

Tylko w powiecie mieleckiem 3 gminy dostaną prawie 6 mln złotych.

Będą to:

  • Gmina Mielec – przebudowa drogi gminnej nr 103427 w Woli Mieleckiej - 2 663 425,07 zł dofinansowania,
  • Gmina PadewNarodowa – budowa drogi w miejscowości Zachwiejów do terenów inwestycyjnych - 1 342 523,00 zł dofinansowania,
  • Gmina Przecław – rozbudowa i przebudowa drogi na ulicy Zielonej w Przecławiu -  1 918 132,10 zł dofinansowania.
- W ostatnim czasie wizytowałem wraz z Wójtem Gminy Mielec Józefem Piątkiem stan drogi w Woli Mieleckiej która dzięki rządowym środkom wreszcie doczeka się przebudowy - poinformował Fryderyk Kapinos.

 

Jednak nie wszystkie gminy z powiatu mieleckiego otrzymały dofinansowanie. Nie spotkało się to z przychylnym komentarzem Wójta gminy Tuszów Narodowy.

- My również "dziękujemy" za to, że w Maliniu nie będzie chodnika z drogą dla dzieci do szkoły, w Plutach mostów, w Grochowem długo wyczekiwanego chodnika, a wcześniej Ławnica wykreślona z listy z Ministerstwa Sportu, z funduszu inw. lokalnych, brak środków na drogę i chodnik koło kościoła w Tuszowie, kanalizację w Ławnicy. A teraz wycinane nasze jednostki z wniosków z WFOŚ w Rzeszowie. Z pewnością będziemy to Panu Posłowi pamiętać. Szkoda, że nie było Pana na ostatniej Sesji Rady Gminy. Tam Radni i Sołtysi "dziękowali" Panu za te i wiele innych spraw - napisał wójt Andrzej Głaz, pod postem Franciszka Kapinosa.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy