Reklama

Wojsko USA na mieleckim lotnisku. 300 namiotów wojskowych, ograniczenia i zakazy [NOWE ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niemal od miesiąca na mieleckim lotnisku stacjonują amerykańscy żołnierze. Zarządzający Lotniskiem Mielec poinformowali, że począwszy od dnia 14 lutego do dnia 31 marca, wprowadzona została strefa ograniczenia z całkowitym zakazem wykonywania lotów. A to niejedyne ograniczenia w tym rejonie. Ponadto rozstawionych jest około 300 namiotów wojskowych.

Zakaz ruchu na lotnisku

Na skrzyżowaniu ulicy Lotniskowej i ulicy COP-u został ustawiony drogowy „znak informacyjny D-4a” (droga bez przejazdu) dotyczący ul. Lotniskowej w kierunku wieży lotniska i hangarów PZL-u.

Przejazd tą ulicą kończy za siedzibą Aeroklubu Mieleckiego i za firmą Royal-Star Aero. Ustawiony w tym rejonie znak „zakaz ruchu” B2, nie obowiązuje  dla przejazdu autoryzowanego osób do takiego przejazdu uprawnionych.

Zakaz ruchu na lotnisku/ źródło: UM Mielec

 

Strefa ograniczenia z całkowitym zakazem wykonywania lotów

Zarządzający Lotniskiem Mielec poinformowali, że począwszy od dnia 14 lutego do dnia 31 marca do godziny 23:59, wprowadzona została strefa ograniczenia z całkowitym zakazem wykonywania lotów z udziałem cywilnych bezzałogowych statków powietrznych.  

- Policjanci często spotykają się z problemem operatorów dronów wykonujących loty niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczególną kategorię stanowią tu osoby latające bez stosownej zgody w strefach, w których wprowadzono ograniczenia ze względu na bezpieczeństwo publiczne, a także w celu ochrony obiektów ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa. Naruszając taką strefę operatorzy narażają się na odpowiedzialność karną za przestępstwo z art. 212 ustawy Prawo lotnicze, zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dlatego tak ważne jest, aby przed uruchomieniem drona poświęcić kilka minut na sprawdzenie, czy w danym miejscu nie ma takich ograniczeń - mówi nadkom. Adrian Słowikowski, Krajowy Koordynator ds. Bezzałogowych Statków Powietrznych w Policji z Komendy Głównej na oficjalnej stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

 

 

Strefa ograniczenia z całkowitym zakazem wykonywania lotów/ źródło: Facebook/lotnisko Mielec

 

Baza żołnierzy w Mielcu

Lotnisko w Mielcu to ponad 450 hektarów powierzchni.  Na nim postawionych jest już około dwudziestu trzech ogromnych hal namiotowych, o wymiarach 20m x70m i 10mx70m. Ponadto rozstawionych jest także 300 namiotów wojskowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy