reklama
reklama

Włodzimierz Adamski Mielczaninem Roku 2023 w plebiscycie Tygodnika Korso!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Włodzimierz Adamski Mielczaninem Roku 2023 w plebiscycie Tygodnika Korso! - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościWłodzimierz Adamski wygrał plebiscyt Tygodnika KORSO i został "Mielczaninem Roku 2023".
reklama

W tym roku o tytuł walczyło siedem osób:

Włodzimierz Adamski - wieloletni pracownik PZL Mielec, zajmujący główne stanowiska kierownicze, laureat tytułu "Złotego Inżyniera", wykładowca, społecznik
Krystian Gettinger - wieloletni zawodnik Stali Mielec i kapitan drużyny piłki nożnej
Tomasz Łępa - dziennikarz radia Leliwa, prowadzący wielu imprez kulturalnych i patriotycznych
Marta Reguła - właścicielka Muffiniarni na mieleckim Rynku, społeczniczka
 ks. Stanisław Składzień - wieloletni proboszcz i twórca parafii Trójcy Przenajświętszej, budowniczy kościoła i plebanii
Jerzy Skrzypczak - dyrektor Muzeum Regionalnego w Mielcu, promotor mieleckiej historii i kultury
Andrzej Zemmel - działacz, wolontariusz,  dowódca Jednostki Strzeleckiej 2093 im gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu, prezes Stowarzyszenia Społeczno – Edukacyjnego "Orzeł Biały – Strzelec"

reklama

Przez kilka tygodni na łamach naszego tygodnika przedstawialiśmy sylwetki kandydatów, jednocześnie zbieraliśmy głosy naszych czytelników.  Do naszej redakcji dotarły setki kuponów z gazet oraz SMS-ów. Do decydującej rundy przeszły trzy osoby: Włodzimierz Adamski, Tomasz Łępa i ks. Stanisław Składzień.

 Na początku czerwca zebrała się Kapituła Plebiscytu (do której należą wszyscy Mielczanie Roku wybrani na przestrzeni lat oraz przedstawiciele AWR Korso). Wzięli oni pod uwagę głosy czytelników oraz sami brali udział w głosowaniu. Po podliczeniu wszystkich głosów dokonali ostatecznego wyboru "Mielczanina  Roku 2023"

W tym roku został nim Włodzimierz Adamski.

reklama

 

WŁODZIMIERZ ADAMSKI  - urodził się 24 maja 1948 r. Ukończył Technikum Mechaniczne w Mielcu z maturą w 1967 r. oraz w 1973 r. Politechnikę Śląską  w Gliwicach z tytułem magistra inżyniera. Do pracy w OBR  WSK "PZL-Mielec" przyjęty w 1973 r. Od 1976 r. pełnił stanowiska kierownicze w: sekcji programowania geometrii samolotu, pracowni numerycznego odwzorowania geometrii i wydziale odwzorowania geometrii, a w latach 1988-1990 był zastępcą dyrektora OBR ds. rozwoju technik wytwarzania. Od 1990 r. do 1994 r. kierował służbą wdrażania technik komputerowych, a ponadto był wykładowcą Politechniki Rzeszowskiej. W latach 1994-1998 pełnił funkcję Głównego Informatyka Zakładu Lotniczego "PZL-Mielec", a od 1998 r. jest kierownikiem Działu Informatycznego Polskich Zakładów Lotniczych. Kontynuował działalność pedagogiczną – w latach 1995-1999 był wykładowcą w Mieleckiej Szkole Biznesu. W 1997 r. obronił pracę doktorską na Politechnice Rzeszowskiej. Uzyskał też specjalizację zawodową inżynierów I i II stopnia. 

reklama

Niemal od początku pracy w Mielcu dążył do wprowadzania nowatorskich rozwiązań technicznych z użyciem technik komputerowych, np. w 1976 r. zastosował mało wówczas znaną technikę projektowania i wytwarzania wspomaganego komputerem CAD/ CAM. Zaprojektował numeryczny kształt wielu samolotów, w tym wszystkich mieleckich, za co otrzymał (wspólnie z zespołem) kilkanaście nagród. Za opracowanie i wdrożenie oprogramowania obrabiarek sterowanych numerycznie SPO został uhonorowany Nagrodą Rady Stołecznej NOT MICROLAUR-1988 r. Ponadto jest autorem szeregu unikalnych rozwiązań technicznych, z których kilka zostało opatentowanych. Prowadzi działalność naukowo-publicystyczną na łamach fachowych czasopism polskich i zagranicznych – opublikował łącznie kilkadziesiąt prac. 

reklama

Obok pracy zawodowej i naukowej angażował się w działalność organizacji społecznych. Był członkiem pierwszej Rady Pracowniczej WSK "PZL-Mielec" (1980 r.), przewodniczącym Koła Zakładowego SIMP PZL Mielec, wiceprzewodniczącym ZW SIMP w Rzeszowie oraz członkiem szeregu stowarzyszeń związanych z użytkowaniem technik komputerowych w przemyśle. 

Uprawia czynnie żeglarstwo i jest członkiem Zarządu Klubu Żeglarskiego "Orkan" w Mielcu. W 1998 r. został wybrany do Rady Powiatu Mieleckiego w kadencji 1998-2002. W 2005 r. zdobył Główną Nagrodę "Złoty Laur Teleinfo" za najlepszy system informatyczny w Polsce. W 2006 r. otrzymał Nagrodę I stopnia NOT za zaprojektowanie i techniczne przygotowanie produkcji samochodu "Leopard". Zdobył I miejsce w kraju w kategorii "Najlepsze osiągnięcie techniczne roku 2007" za opracowanie i wdrożenie Komputerowej Linii Technologicznej Części Samolotu DREAMLINER Boeing 787. W 2014 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego na Politechnice Rzeszowskiej. 

Pełni liczne funkcje: prezesa Stowarzyszenia Techników i Mechaników Polskich przy "PZL-Mielec", wiceprezesa SIMP Oddział Rzeszów oraz wiceprezesa Głównej Komisji Rewizyjnej SIMP w Warszawie i dyplomowanego rzeczoznawcy SIMP, członka Komitetu Naukowego-Technicznego FSNT-NOT Polityki Techniczno-Gospodarczej w Warszawie, członka międzynarodowego stowarzyszenia The International Association for Computational Mechanics IASM, a także eksperta Narodowego Centrum Badań i Rozwoju NCBiR, eksperta Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu PARP i  Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie oraz członka Rady Naukowej czasopisma naukowo-technicznego "STAL Metale&Nowe Technologie". W 2010 r. otrzymał godność członka honorowego SIMP za wybitne zasługi w rozwoju systemów projektowania i wytwarzania wspomaganych komputerem CAD/CAM w nauce i polskim przemyśle. Jako członek Zarządu Stowarzyszenia Promocji Polskiego Lotnictwa "PROMLOT" w Mielcu i stowarzyszenia PROCAX aktywnie występuje o umocnienie rangi mieleckiej wytwórni samolotów. W związku z rozpoczętą realizacją programów Krajowej Inteligentnej Specjalizacji, został powołany przez Ministerstwo Gospodarki na członka Grupy Roboczej ds. automatyzacji i robotyki procesów technologicznych. Wykładowca Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Techniczno Humanistycznego w Radomiu i Politechniki Warszawskiej. 

Wyróżniony m.in. Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Diamentowym Odznaczeniem NOT, statuetką LEONARDO w kategorii "nauka" oraz tytułem "Złoty Inżynier 2022" w kategorii Infotechnologie.

Gratulujemy!

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Portal Korso.pl - Najnowsze wiadomości z Mielca, Wiadomości, Sport, Biznes, Rozrywka, Kultura, Mielec. Sprawdź! Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama