Tytuł Mielczanina Roku i statuetkę "Skałkę Korso" otrzymują osoby zaangażowane w działalność społeczną, gospodarczą, samorządową, kulturalną na rzecz zarówno Mielca, jak i całego i powiatu.
Głosować na Mielczanina Roku można za pośrednictwem publikowanych w tygodniku kuponów oraz poprzez wysyłanie SMS-ów. Swój głos oddajemy tylko na jednego kandydata, a kupon dostarczamy do Redakcji KORSO w Mielcu, przy ul. Biernackiego 1/4 do 24 maja.
Mielczanina Roku wybiorą czytelnicy oraz kapituła plebiscytu, w której znajdują się wszyscy dotychczasowi laureaci plebiscytu i Zarząd Agencji Wydawniczo-Reklamowej "KORSO".
Lista kandydatów na Mielczanina Roku 2023:
- Włodzimierz Adamski - wieloletni pracownik PZL Mielec, zajmujący główne stanowiska kierownicze, laureat tytułu "Złotego Inżyniera", wykładowca, społecznik
- Elżbieta Burkiewicz - posłanka na sejm, właścicielka firmy Eldan, wiodący producent odzieży i obuwia dla służby zdrowia, działaczka społeczna, promotorka biznesowych środowisk kobiecych
- Krystian Gettinger - wieloletni zawodnik Stali Mielec i kapitan drużyny piłki nożnej
- Tomasz Łępa - dziennikarz radia Leliwa, prowadzący wielu imprez kulturalnych i patriotycznych
- Marta Reguła - właścicielka Muffiniarni na mieleckim Rynku, społeczniczka
- ks. Stanisław Składzień - wieloletni proboszcz i twórca parafii Trójcy Przenajświętszej, budowniczy kościoła i plebanii
- Jerzy Skrzypczak - dyrektor Muzeum Regionalnego w Mielcu, promotor mieleckiej historii i kultury
- Andrzej Zemmel - działacz, wolontariusz, dowódca Jednostki Strzeleckiej 2093 im gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu, prezes Stowarzyszenia Społeczno – Edukacyjnego "Orzeł Biały – Strzelec"
WŁODZIMIERZ ADAMSKI
urodził się 24 V 1948 r., ukończył Technikum Mechaniczne w Mielcu z maturą w 1967 r. oraz w 1973 r. Politechnikę Śląską w Gliwicach z tytułem magistra inżyniera. Do pracy w OBR WSK "PZL-Mielec" przyjęty w 1973 r. Od 1976 r. pełnił stanowiska kierownicze w: sekcji programowania geometrii samolotu, pracowni numerycznego odwzorowania geometrii i wydziale odwzorowania geometrii, a w latach 1988-1990 był zastępcą dyrektora OBR ds. rozwoju technik wytwarzania. Od 1990 r. do 1994 r. kierował służbą wdrażania technik komputerowych, a ponadto był wykładowcą Politechniki Rzeszowskiej. W latach 1994-1998 pełnił funkcję Głównego Informatyka Zakładu Lotniczego "PZL-Mielec", a od 1998 r. jest kierownikiem Działu Informatycznego Polskich Zakładów Lotniczych. Kontynuował działalność pedagogiczną – w latach 1995-1999 był wykładowcą w Mieleckiej Szkole Biznesu. W 1997 r. obronił pracę doktorską na Politechnice Rzeszowskiej. Uzyskał też specjalizację zawodową inżynierów I i II stopnia.Niemal od początku pracy w Mielcu dążył do wprowadzania nowatorskich rozwiązań technicznych z użyciem technik komputerowych, np. w 1976 r. zastosował mało wówczas znaną technikę projektowania i wytwarzania wspomaganego komputerem CAD/ CAM. Zaprojektował numeryczny kształt wielu samolotów, w tym wszystkich mieleckich, za co otrzymał (wspólnie z zespołem) kilkanaście nagród. Za opracowanie i wdrożenie oprogramowania obrabiarek sterowanych numerycznie SPO został uhonorowany Nagrodą Rady Stołecznej NOT MICROLAUR-1988 r. Ponadto jest autorem szeregu unikalnych rozwiązań technicznych, z których kilka zostało opatentowanych. Prowadzi działalność naukowo-publicystyczną na łamach fachowych czasopism polskich i zagranicznych – opublikował łącznie kilkadziesiąt prac.
Obok pracy zawodowej i naukowej angażował się w działalność organizacji społecznych. Był członkiem pierwszej Rady Pracowniczej WSK "PZL-Mielec" (1980 r.), przewodniczącym Koła Zakładowego SIMP PZL Mielec, wiceprzewodniczącym ZW SIMP w Rzeszowie oraz członkiem szeregu stowarzyszeń związanych z użytkowaniem technik komputerowych w przemyśle.
Uprawia czynnie żeglarstwo i jest członkiem Zarządu Klubu Żeglarskiego "Orkan" w Mielcu. W 1998 r. został wybrany do Rady Powiatu Mieleckiego w kadencji 1998-2002. W 2005 r. zdobył Główną Nagrodę "Złoty Laur Teleinfo" za najlepszy system informatyczny w Polsce. W 2006 r. otrzymał Nagrodę I stopnia NOT za zaprojektowanie i techniczne przygotowanie produkcji samochodu "Leopard". Zdobył I miejsce w kraju w kategorii "Najlepsze osiągnięcie techniczne roku 2007" za opracowanie i wdrożenie Komputerowej Linii Technologicznej Części Samolotu DREAMLINER Boeing 787. W 2014 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego na Politechnice Rzeszowskiej.
Pełni liczne funkcje: prezesa Stowarzyszenia Techników i Mechaników Polskich przy "PZL-Mielec", wiceprezesa SIMP Oddział Rzeszów oraz wiceprezesa Głównej Komisji Rewizyjnej SIMP w Warszawie i dyplomowanego rzeczoznawcy SIMP, członka Komitetu Naukowego-Technicznego FSNT-NOT Polityki Techniczno-Gospodarczej w Warszawie, członka międzynarodowego stowarzyszenia The International Association for Computational Mechanics IASM, a także eksperta Narodowego Centrum Badań i Rozwoju NCBiR, eksperta Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu PARP i Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie oraz członka Rady Naukowej czasopisma naukowo-technicznego "STAL Metale&Nowe Technologie". W 2010 r. otrzymał godność członka honorowego SIMP za wybitne zasługi w rozwoju systemów projektowania i wytwarzania wspomaganych komputerem CAD/CAM w nauce i polskim przemyśle. Jako członek Zarządu Stowarzyszenia Promocji Polskiego Lotnictwa "PROMLOT" w Mielcu i stowarzyszenia PROCAX aktywnie występuje o umocnienie rangi mieleckiej wytwórni samolotów. W związku z rozpoczętą realizacją programów Krajowej Inteligentnej Specjalizacji, został powołany przez Ministerstwo Gospodarki na członka Grupy Roboczej ds. automatyzacji i robotyki procesów technologicznych. Wykładowca Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Techniczno Humanistycznego w Radomiu i Politechniki Warszawskiej.
Wyróżniony m.in. Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Diamentowym Odznaczeniem NOT, statuetką LEONARDO w kategorii "nauka" oraz tytułem "Złoty Inżynier 2022" w kategorii Infotechnologie.
GŁOSOWANIE SMS:
- Włodzimierz Adamski
SMS o treści korso.1 na numer 73601 - Elżbieta Burkiewicz
SMS o treści korso.6 na numer 73601 - Krystian Getinger
SMS o treści korso.7 na numer 73601 - Tomasz Łępa
SMS o treści korso.3 na numer 73601 - Marta Reguła
SMS o treści korso.5 na numer 73601 - ks. Stanisław Składzień
SMS o treści korso.2 na numer 73601 - Jerzy Skrzypczak
SMS o treści korso.4 na numer 73601 - Andrzej Zemmel
SMS o treści korso.8 na numer 73601
Ilość sms-ów, które można wysłać, jest dowolna.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.