Reklama

Władze województwa dogadały się z pielęgniarkami. Koniec sporu w szpitalu nr 2 w Rzeszowie!

Opublikowano:
Autor:

Władze województwa dogadały się z pielęgniarkami. Koniec sporu w szpitalu nr 2 w Rzeszowie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mediacje w ramach toczącego się w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie sporu zbiorowego zakończyły się porozumieniem. 

W spotkaniu mediacyjnym, wzorem dwóch poprzednich, udział wzięły strony sporu, mediator wyznaczony przez Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek.

Strony potwierdziły ustalenia podjęte w piątek 20 lipca, podczas tzw. spotkania technicznego. 

Wzrost wynagrodzenia zasadniczego nastąpi o:

- 300 zł brutto od 1 sierpnia 2018

- 200 zł brutto od 1 sierpnia 2019

- 250 zł brutto od 1 lipca 2020.

Wzrost wynagrodzenia od sierpnia 2018 i 2019 nastąpi bezwarunkowo. Natomiast ostatnia transza zostanie wypłacona pod warunkiem, że Bank Gospodarstwa Krajowego przedstawi opinię w zakresie sytuacji finansowej szpitala, pozytywną prognozę na następny rok i określi ją jako nie gorszą w porównaniu do lat ubiegłych oraz wskaże że szpital zachowuje płynność finansową. Strony ustaliły również, że powołany zostanie Zespół ds. Monitorowania Porozumienia i Sytuacji Ekonomicznej Szpitala.

W kwestii pozostałych postulatów strony również doszły do porozumienia. Oznacza to, iż spór zbiorowy siedmiu organizacji związkowych z dyrektorem Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie został zakończony.

Nadal otwarte są spory pielęgniarek z dyrekcjami szpitali powiatowych w Mielcu i Stalowej Woli oraz wojewódzkiego w Tarnobrzegu i szpitala miejskiego w Rzeszowie. Mediacje w Mielcu odbędą się 31 lipca. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE