Reklama

Wiadomo kto rozbuduje Sąd Rejonowy. Będzie to firma z Mielca

Opublikowano:
Autor:

Wiadomo kto rozbuduje Sąd Rejonowy. Będzie to firma z Mielca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozstrzygnięty został przetarg na rozbudowę Sądu Rejonowego w Mielcu. Swoje oferty złożyło siedem firm. Najniższą cenę zaoferowała firma FB Arkada Mielec i to ona będzie prowadzić tę inwestycję.

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, który odpowiada za tę inwestycję i ogłosił przetarg  założył, że będzie ona kosztować ponad 14 mln zł. Postępowanie przetargowe pozwoliło mu sporo zaoszczędzić. FB Arkada Mielec zaoferowała cenę o 4 mln zł niższą, a dokładnie 10 280 570 zł.

Przypomnijmy, że planowana do realizacji inwestycja dotyczy  przebudowy istniejącego budynku Wydziału Ksiąg Wieczystych i rozbudowa o nowy budynek administracyjno-biurowy  kompleksu obiektów wraz z  zagospodarowaniem przyległego terenu.

Inwestycja realizowana będzie w trzech  etapach. Pierwszy obejmował będzie budowę nowego budynku  administracyjno-biurowego wraz z łącznikiem do istniejącego budynku Wydziału Ksiąg Wieczystych oraz z wyposażeniem stałym i ruchomym. Drugi przebudowę i zmianę sposobu użytkowania poddasza budynku Wydziału Ksiąg Wieczystych (po czasowym przeniesieniu pracowników i wyposażenia tego wydziału do nowego budynku). Trzeci zagospodarowanie terenu.

Nowy budynek będzie miał wymiary 20,50 m x 15,10 m i zbudowany zostanie na planie wielokąta, posiadał będzie trzy kondygnacje nadziemne, w tym poddasze użytkowe, podpiwniczenia na całej swej powierzchni. Z istniejącymi budynkami zostanie skomunikowany za pośrednictwem łącznika, poprowadzonego na poziomie I piętra. W efekcie powstanie obiekt o powierzchni użytkowej blisko 700 m2.

Z kolei przebudowa poddasza budynku wydziału ksiąg wieczystych nie wpłynie na jego kształt. Jedynymi widocznymi z zewnątrz skutkami realizacji inwestycji będą m.in. nowe okna połaciowe doświetlające projektowane pomieszczenia na poddaszu.

Zmieni się także całe otoczenie. Przewiduje się  m.in. wykonanie nowych pojedynczych na sadzeń w dostosowaniu do nowego ukształtowania zieleni przy projektowanym budynku.

Wszystkie te prace  mają  być wykonane w 36 miesięcy.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE