Reklama

We wrześniu pow. mielecki znów w czołówce bezrobocia

Opublikowano:
Autor:

We wrześniu pow. mielecki znów w czołówce bezrobocia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dłuższego czasu w kolejnych miesiącach powiat mielecki notuje największe wzrosty bezrobocia w woj. podkarpackim. Nie inaczej było również we wrześniu kiedy w tym powiecie przybyło 59 bezrobotnych. Gorszy był tylko pow. leski, w którym liczba bezrobotnych zwiększyła się o 68 osób.

Oprócz tych dwóch powiatów jeszcze tylko w trzech we wrześniu wzrosła liczba bezrobotnych (podawane przez urzędy pracy wzrosty bezrobocia w danych miesiącach to różnica pomiędzy liczbą osób zarejestrowanych i wyrejestrowanych): w pow. przemyskim o 28 osób, mieście Przemyślu o 4 osoby i pow. lubaczowskim o 3 osoby.
CZYTAJ TAKŻE:Mieleckie firmy ukrywają zakażenia wśród pracowników. System nakładania kwarantanny przestaje działa

W pozostałych 17 powiatach i miastach takich jak Rzeszów, Krosno, Tarnobrzeg liczba bezrobotnych zmniejszyła się. Przy czym najwięcej w pow. krośnieńskim o 134 osoby, ropczycko-sędziszowskim o 124,   przeworskim o 114 i jasielskim o 113 osób.

Niestety powiat mielecki najgorzej też wypada w rocznym zestawieniu wzrostu lub spadku bezrobocia. Pomiędzy wrześniem 2019, a wrześniem 2020 w powiecie tym przybyło  1316 bezrobotnych.

Pewnym  pocieszeniem jest natomiast  pojawienie się w powiecie  mieleckim w ostatnim czasie  coraz większej liczby ofert pracy. Kiedy w kwietniu i maju kryzys koronawirusowy najmocniej uderzył w rynek pracy tych ofert było odpowiednio 178 i 136. W  lipcu pojawiło się ich 621, w sierpniu 533, we wrześniu ponownie 621.

- Większa liczba ofert pracy pozwala mieć nadzieję, że sytuacja na lokalnym rynku pracy będzie się poprawiać, choć nadal trudno ostatecznie przewidzieć jak pracodawcy będą się zachowywać w kolejnych miesiącach- zaznaczył Grzegorz Durak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE