Reklama

Farmaceutki z Mielca o trychologii i problemie wypadania włosów na Kongresie w Krakowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Farmaceutki z Mielca o trychologii i problemie wypadania włosów na Kongresie w Krakowie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 8-9 października w hali Expo w Krakowie odbyła się jesienna edycja 43. Kongresu i Targów LNE. To jedno z największych wydarzeń branżowych tego typu na południową Polskę. Każdego roku przyciągają one specjalistów branży beauty z całego kraju. Na targach swoje nowości prezentowało ponad 300 czołowych marek. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się najlepsi eksperci-praktycy m.in. lekarze, farmaceuci, trycholodzy, kosmetolodzy i podolodzy. W tym roku odbyło się ponad 80 prelekcji gdzie ponad 100 wykładowców, cenionych ekspertów praktyków wspierało swoją wiedzą i doświadczeniem osoby, które szukają innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie. Po raz pierwszy podczas 43. edycji swoją wiedzę i doświadczenie zaprezentowały farmaceutki z Mielca - Marta Rucka właścicielka Holistic-Med. w Mielcu oraz Katarzyna Mira Kisiel.

W niedziele odbyła się prelekcja z ich udziałem na temat: „Postępowanie dietetyczne i  suplementacyjne w problemie wypadania włosów” gdzie mgr farmacji, trycholog, kosmetolog Marta Rucka dzieliła się  wiedzą i doświadczeniem w zakresie problemów włosów i skóry głowy. Katarzyna Mira Kisiel zaś prezentowała wsparcie merytoryczne od strony farmaceutyczno-dietetycznej. Wykład cieszył się niezwykłym uznaniem wśród ekspertów.

 

Korso: Dzień dobry, chciałabym zapytać, co skłoniło Panią do wystąpienia na takich targach?

Marta Rucka: Dzień dobry jestem właścicielką firmy Holistic-Med, która stworzona została z myślą pomocy moim Klientkom i Klientom w wielu problemach trychologicznych, podologicznych i kosmetologicznych. Jednak obserwując potrzeby rynki i specjalistów z zakresu trychologii czy kosmetologii postanowiłam wyjść temu naprzeciw i podzielić się swoją wiedzą medyczną, farmaceutyczną i trychologiczną z innymi osobami z branży beauty.

K: Proszę krótko opowiedzieć, czym zajmuje się Pani firma?

MR: Ideę mojej firmy rozwija ze mną moja Siostra, również farmaceutka, dietetyczką, studentka medycyny chińskiej. Połączenie naszej wiedzy i doświadczenie zawodowe pozwala nam stwierdzić, iż nasze podejście do wielu problemów zdrowotnych, estetycznych i trychologicznych jest innowacyjne i holistyczne. Współpracując z koleżankami z branży, dostrzegam potrzebę zdobywania wiedzy medycznej tak potrzebnej w codziennej pracy z Klientem. Stąd pomysł na przedstawienie się szerszej publiczności z branży beauty.

 

K: O czym zatem będzie zapowiadana prelekcja?

MR: W swoim wystąpieniu postaramy się zwrócić uwagę specjalistów z zakresu trychologii i kosmetologii na własny rozwój. Ponadto chciałybyśmy poruszyć niezwykle ważny aspekt diety i prawidłowej suplementacji w kontekście skutecznych terapii trychologicznych. 

 

K: Dostrzegam na Pani stoisku różne preparaty. Czy też mają związek z tematem wykładu?

MR: Tak, staramy się edukować w kwestii prawidłowego wyboru preparatów wspomagających zdrowie. Postarałam się o nawiązanie współpracy z firmą dostarczająca nam doskonałej jakości produkty pochodzące z Japonii. Uważamy, że prawidłowa dieta, suplementacja i pielęgnacja trychologiczna jest niezwykle istotna w utrzymaniu zdrowia i urody naszych włosów. Zwłaszcza w czasach, kiedy Covid negatywnie odbija się na naszym zdrowiu.  

K: Rzeczywiście podejście Pani i Pani firmy zdaje się być całościowe.

MR: Takie jest założenie. Uważam, że tylko podchodząc do każdego przypadku bardzo indywidualnie, możemy realnie pomagać naszym Klientom, zaś koleżankom z branży pomóc zdobywać fachową i praktyczną wiedzę. W swojej pracy oprócz wiedzy wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt, dzięki czemu możemy dogłębnie poznać przyczyny pewnych dolegliwości. Oczywiście do pełnego sukcesu potrzeba ogromu pracy i zaangażowania Klientów w terapie. Sama diagnostyka nie leczy, ale wspólna, konsekwentna praca.

K: Pani Katarzyno, na czym polega Pani współpraca w pracy trychologa?

Katarzyna Mira Kisiel: Współpraca ta polega na ocenie przyczyn zaburzeń włosów i skóry od strony diety, stylu życia i dolegliwości, jakie zgłasza Klient. Pytam klienta, jak się odżywia, jak śpi, jak trawi- czy są obecne dyskomforty trawienne, oceniamy odporność, dietę czy z niej nie wynikają niedobory witaminowo- mineralne, oceniamy stan emocjonalny, a wszystko po to, aby móc pracować nad wewnętrzną równowagą organizmu. W pracy wykorzystuje wiedzę z farmacji, podstaw medycyny, dietetyki oraz medycyny chińskiej.

K: A co daje nam w tym medycyna chińska?  

KMK: Medycyna chińska jest dla mnie niezwykle pomocna w profilaktyce jak i w ocenie zgłaszanych dolegliwości. Rozpatrując przypadek, myślę według zasad medycyny konwencjonalnej, jednak zadaje sobie także pytanie co w danej sytuacji mówi mi Tradycyjna Medycyna Chińska. Także przy pracy nad dietą łącze zasady dietetyki klinicznej i dietetyki  chińskiej.

Korso: Jaką rolę w problemach włosów pełni dietetyka i suplementacja?

KMK: Rola ta jest ogromna. Pozornie proste czynniki jak niewłaściwe nawyki żywieniowe, nieodpowiednia higiena i jakość snu prowadzą do zaburzenia równowagi całego organizmu i wymagają analizy. Nie da się naprawiać problemu widocznego na zewnątrz, przy braku naprawy go od środka. Dlatego dietetyka jest nieodzownym elementem kuracji trychologicznych, jeśli ma być efektywna. Wykorzystujemy tu wiedzę nie tylko z zakresu dietetyki, ale także farmacji, podstaw medycyny czy medycyny chińskiej.

K: Pani Marto a jak ocenia Pani zainteresowanie stoiskiem przez odwiedzających Targi i Kongres?

MR: Bardzo dobrze. Jesteśmy mile zaskoczone liczebnością i zainteresowaniem naszą ofertą. W trakcie prowadzonych rozmów dostrzegam ogromną liczbę osób, które poszukują szkoleń na wysokim merytorycznie poziomie. Specjaliści trycholodzy chcą doskonalić i rozwijać swoją wiedzę, gdyż sami mówią, że tego im potrzeba, aby właściwe pracować.  

K: Widziałam, że na prelekcji z zaciekawieniem słuchało Was wiele osób.

MR: Bardzo nas to cieszy. Same byłyśmy zaskoczone, widząc zapełnioną dość dużą salę wykładową. Ale jeszcze bardziej ucieszył nas fakt, że sporo osób zechciało bezpośrednio po prelekcji skorzystać z naszych szkoleń. 

K: Jakie są zatem plany na przyszłość?

MR: Chciałabym jeszcze szerzej dotrzeć do fachowców w branży trychologicznej i działając wspólnie poszerzyć ofertę naszych szkoleń. Jednocześnie we współpracy z Siostrą chciałabym świadczyć usługi dla naszych Klientów na jeszcze wyższym poziomie i w szerszym zakresie. Mamy nadzieję, że doceni nas nie tylko lokalna społeczność, ale także osoby spoza regionu. Nasz cel to pomoc każdemu,  kto potrzebuje pomocy i zadowolenie każdej z osób, która wychodzi z naszych wizyt. 

K: Przypomnijmy Czytelnikom, gdzie można się do Pań umówić na wizyty i czy należy się do nich specjalnie przygotować?

MR:  Holistic-Med mieści się w Mielcu, przy ulicy Słowackiego 1. Wizyty nie wymagają specjalnego przygotowania. Na wizytę trychologiczną warto przynieść aktualne wyniki badań, które niejednokrotnie są bardzo pomocne. Wizyta trychologiczna i dietetyczno-zdrowotna trwa około godziny. To wystarczająca ilość czasu, by przedstawić problem i ułożyć plan działania. 

K: Dziękuję za rozmowę, życząc dalszych sukcesów. Powodzenia. 

MR: Dziękuję serdecznie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy