Reklama

Wadowice Górne. Pijany i z zakazem prowadzenia przewoził granat

Opublikowano:
Autor:

Wadowice Górne. Pijany i z zakazem prowadzenia przewoził granat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 49-letni mężczyzna, zatrzymany w Wadowicach Górnych do kontroli drogowej pozwolił sobie na doprawdy ułańską fantazję. Był pijany i kierował samochodem mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, a do tego w aucie miał elementy granatu, a w domu - naboje do broni strzeleckiej.

O nietrzeźwym kierowcy policję powiadomił nastolatek, który z grupą rówieśników zwrócił uwagę na mężczyznę wykonującego niebezpieczne manewry na drodze. Funkcjonariusze zatrzymali ten pojazd.

Podczas kontroli policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy, urządzenie wykazało 3 promile. A w policyjnych bazach danych kierujący widniał jako osoba posiadająca dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów! Podczas kontroli policjanci dostrzegli w samochodzie elementy granatu moździerzowego. To dało podstawę do przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny. W jego domu funkcjonariusze zabezpieczyli kilka sztuk naboi do broni strzeleckiej.

Mężczyzna został zatrzymany. To 49-letni mieszkaniec gminy Wadowice. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, mimo dożywotniego zakazu. Prokurator uzupełnił stawiany zarzut o posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Podejrzany przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu.

 Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także >>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE