Reklama

W Wojkowie (gm. Padew Narodowa) zimuje stado łabędzi!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UG

W Wojkowie (gm. Padew Narodowa) zimuje stado łabędzi!  - Zdjęcie główne

foto UG

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W zbiorniku wodnym w miejscowości Wojków w gminie Padew Narodowa zimuje stado łabędzi. W ostatnim czasie zbiornik zamarzł całkowicie co znacznie utrudniło dostęp do pożywienia. Ptakom grozi śmierć z głodu. W tej sprawie interweniowała Gmina Padew Narodowa. Udało się zakupić zboże, które jest codziennie dostarczane w okolice zbiornika.

 

Okres zimowy to trudny czas dla łabędzi, które już od wielu lat zimują w gminie Padew Narodowa a jednym z takich miejsc jest zbiornik wodny w Wojkowie. Łabędzie to ptaki podlegające ochronie gatunkowej. Od czasu kiedy zostały objęte ochroną, ich liczebność stopniowo wzrasta – obecnie na zbiorniku wodnym bytuje około 30 sztuk łabędzi.

Niskie temperatury jakie nawiedziły nas w ostatnim czasie spowodowały, że ptaki te znacznie osłabły, a zamarznięty zbiornik ograniczył im dostęp do wody, która jest ptakom niezbędna do przetrwania. Skuty lodem zbiornik ograniczył też możliwość wyszukiwania naturalnego pożywienia. 

W tym trudnym dla łabędzi okresie Urząd Gminy w Padwi Narodowej włączył się w akcje dokarmiania ptaków. Na ten cel zostało zakupione zboże od miejscowego rolnika i łabędzie są systematycznie dokarmiane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy