Reklama

Pechowa obwodnica Mielca. Czy będzie przebudowana?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie ma tygodnia, żebyśmy nie informowali o wypadku czy kolizji na mieleckiej obwodnicy w kierunku Połańca. W sobotni wieczór i poniedziałkowe popołudnie doszło tam do stłuczek, w których poszkodowanych zostało w sumie sześć osób. Jak można poprawić tę sytuację? Jest już wniosek o budowę ronda, które miałoby zapewnić większe bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu.

Radna Maria Napieracz złożyła interpelację do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie w sprawie poprawy bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego w miejscowości Trześń - (gmina Mielec) na skrzyżowaniach drogi wojewódzkiej z drogami powiatowymi poprzez budowę rond wraz z oświetleniem.

W październiku 2021 roku radna Napieracz zwróciła się z zapytaniem i wnioskiem do projektu budżetu na 2022 rok o ustalenie planu wydatków w kwocie 4 mln złotych z przeznaczeniem na drogowe zadanie związane z przebudową skrzyżowań na mieleckiej obwodnicy. Chodziło tu konkretnie o budowę rond z oświetleniem na skrzyżowaniach drogi wojewódzkiej z drogami na Trześń, Szydłowiec, Ławnicę i Grochowe.

27 czerwca tego roku radna ponownie złożyła zapytanie do urzędu.

- Na tych skrzyżowaniach cały czas dochodzi do licznych kolizji i wypadków drogowych - podkreślała Maria Napieracz. - Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców powiatu mieleckiego, a także innych użytkowników ruchu drogowego z terenu gminy Mielec, Tuszów Narodowy, z miasta Mielca i różnych regionów Polski wnoszę o przedstawienie, na jakim etapie są prace związane z realizacją przedmiotowego zadania oraz jakie kolejne etapy są przewidziane i w jakich terminach będzie ich realizacja. 

Niespełna dwa tygodnie później radna otrzymała odpowiedź na swoją interpelację. 

 "Departament Dróg zwrócił się pismem do Podkarpackiego Zarządu Dróg o wprowadzenie do projektu budżetu na 2022 rok stosownych zmian, poprzez zwiększenie liczby planowanych zadań remontowo - inwestycyjnych. Zgodnie z wykazem prowadzonych przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie zamówień publicznych został ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji określające rozwiązania techniczne, mające na celu upłynnienie ruchu na ww drogach" - odpowiedziała wicemarszałek województwa Ewa Draus.

 Zgodnie z informacją znajdującą się na stronie postępowania termin składania ofert upłynął 8 lipca.

"Uwzględniając powyżej przedstawione informacje, należy stwierdzić, że zostały podjęte działania zmierzające do dokonania zmian na odcinkach przedmiotowej drogi wojewódzkiej. Niemniej jednak pragnę zapewnić, że będą czynione starania do wykonania omawianego opracowania, co ostatecznie umożliwi nam dalsze podjęcie działań skierowanych do poprawy bezpieczeństwa na odcinkach drogi wojewódzkiej nr 985" - czytamy w odpowiedzi na interpelację radnej Napieracz. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy