Reklama

W sobotę: "Drzwi otwarte" w SOS Życie

Opublikowano:
Autor:

W sobotę: "Drzwi otwarte" w SOS Życie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 4 lutego to Światowy Dzień Walki z Rakiem. Pacjenci nie mogą liczyć na poradę onkologa w Mielcu. Jest jednak miejsce, w którym personel czeka szczególnie na kobiety. W najbliższą sobotę o Ośrodku Diagnostycznym Fundacji SOS Życie "Dzień Drzwi Otwartych", bezpłatne badania i porady.

Rak piersi i szyjki macicy to choroby, które we wczesnym stadium są wyleczalne. Każda kobieta, która przyjdzie w sobotę do Ośrodka Diagnostycznego Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie, uzyska poradę i pomoc. - Czekamy na Panie od godz. 8-13 w ośrodku fundacji w przychodni przy ul. Tańskiego 2 na drugim piętrze. Będziemy wykonywać bezpłatnie mammografię dla kobiet w wieku 50-69 lat oraz cytologię dla pań w przedziale 25-59 lat - zaprasza Łucja Bielec, od lat zaangażowana w pracę na rzecz zdrowia kobiet na Podkarpaciu.

W fundacji będzie też można dostać materiały edukacyjne oraz poczytać o zdrowym stylu życia. Dla chętnych odbędzie się nauka samobadania piersi.

Akcja odbywa się w ramach inicjatywy Polskiej Unii Onkologii. Fundacja jest członkiem Unii i od wielu lat z zapałem angażuje się w promocję zdrowia. Dzięki ułatwieniu dostępu do badań profilaktycznych i prowadzeniu edukacji na Podkarpaciu ponad tysiąc kobiet żyje po wcześnie wykrytej i wyleczonej chorobie nowotworowej.

W ramach akcji "Otwarte Drzwi" w całej Polsce onkolodzy spotkają się z pacjentami i będą wyjaśniać to, na co może brakować czasu w trakcie zwykłych wizyt. To również czas dla rodzin osób chorych, dla ludzi zaniepokojonych ryzykiem obciążenia genetycznego chorobą nowotworową. Specjaliści będą także czekać na zdrowych ludzi, którzy chętnie wysłuchają porad, jak unikać zachorowania na raka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE