Reklama

W Radomyślu bez podwyżki opłat za śmieci. Będzie za to dopłata do kanalizacji

Opublikowano:
Autor:

W Radomyślu bez podwyżki opłat za śmieci. Będzie za to dopłata do kanalizacji - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminie Radomyśl Wielki nie będzie podwyżek opłat za odbiór odpadów komunalnych. Rada Miejska podjęła też uchwałę wprowadzającą dopłatę do odprowadzanych ścieków.

Władze gminy zdecydowały, że przez najbliższy rok nadal będzie obowiązywała uchwała Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim z 2020 r. w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opłata za odbiór segregowanych odpadów komunalnych stanowi iloczyn zadeklarowanej liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość oraz stawki za gospodarowanie odpadami, czyli  23 zł miesięcznie na osobę.

W przypadku właścicieli domów jednorodzinnych kompostujących bioodpady w kompostowniku przydomowym kwota ta jest pomniejszona i wynosi 19 zł miesięcznie na osobę.

Natomiast, gdy właściciel nieruchomości nie segreguje odpadów, musi uiścić podwyższoną opłatę w wysokości 69 zł miesięcznie na osobę.

Rada Miejska w Radomyślu Wielkim podjęła uchwałę wprowadzającą dopłatę do ceny 1 m3 odprowadzanych ścieków do urządzeń kanalizacyjnych zarządzanych przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Radomyślu Wielkim dla I taryfowej grupy odbiorców usług - w wysokości 0,72 zł netto. Oznacza to tańsze opłaty za korzystanie z kanalizacji. Dopłata obowiązuje w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy