Reklama

W Radomyślu barszcz i uszka już zjedzone

Opublikowano: śr, 18 gru 2019 10:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierogi, barszcz z uszkami, kapusta z grochem, ryba - to tylko niektóre świąteczne smakołyki, jakie pojawiły się na wieczerzy wigilijnej dla osób starszych i samotnych z terenu gminy Radomyśl Wielki, która odbyła się 14 grudnia w Zgórsku.

- Witam wszystkich bardzo serdecznie. Już kilkanaście razy, dzięki dobremu sercu właścicieli tego lokalu, mogliśmy państwa gościć w tym świątecznym okresie w tak  ciepłej i przyjaznej atmosferze, nie inaczej jest i w tym roku – mówiła Bożena Zaskalska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomyślu Wielkim.

 

W Wedecie zjawiło się około 80 osób, które spędziły kilka godzin w świątecznej atmosferze przy wigilijnym stole w gronie pracowników socjalnych, burmistrza Józefa Rybińskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Miękosia i ks. Wiesława Nowaka – proboszcza parafii w Zgórsku.

- Z wielkim szacunkiem i podziękowaniem kłaniam się gospodarzom, państwu Uklejom. Dajecie wiele radości seniorom, dzieląc się w tym szczególnym, świątecznym okresie, tym co macie – powiedział burmistrz Józef Rybiński. - Okres świąt to wspaniały czas, czas pięknej, rodzinnej atmosfery, wzajemnej miłości i szacunku. Czas, w którym trzeba robić wszystko, aby nikt nie był sam, aby nie czuł się samotny. Wiele osób starszych jest w domu samych, chodzi od okna do okna i patrzy, aby ktoś przyszedł i powiedział dobre słowo. Stąd ta piękna inicjatywa wspólnych spotkań wigilijnych. Jest to czas, w którym powinniśmy być razem – dodał włodarz.

 

Wigilijne spotkanie nie mogło się obyć bez tradycyjnej modlitwy poprowadzonej przez ks. proboszcza, który odczytał także fragment ewangelii o narodzeniu Jezusa i skierował okolicznościowe słowo.

- Jezus przyszedł na świat w ubogiej stajence. Maria i Józef przyjęli go z pokorą w swoje serca wypełnione miłością. Chrystus jest obok nas, więc nikt nie powinien czuć się samotny, bo jeśli dyspozycja naszego serca jest odpowiednia, jeśli jest w nim miłość, to w takim sercu jest też Bóg. On wyznacza nasze drogi i prowadzi nas bezpiecznie we właściwym kierunku. Życzę wszystkim dni wypełnionych obecnością Boga w sercach, aby prowadził was do szczęścia i radości tutaj na ziemi, i w wieczności – mówił kapłan.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    No name

    Po raz kolejny brawa dla właścicieli Zajazdu jak i pracowników lokalnego Urzędu Gminy. Cieszę się iż seniorzy w naszej małej ojczyźnie są bardzo dobrze traktowani. Coraz mniej osób Przejmuje się starszymi ludźmi i ich losem.