Reklama

Reklama

W powiecie mieleckim ochroniono 6 tys. miejsc pracy

Opublikowano: 6 grudnia 2020 13:51
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

W powiecie mieleckim ochroniono 6 tys. miejsc pracy  - Zdjęcie główne

Dzięki tarczom antykryzysowym w pow. mieleckim ochroniono 6 tys. miejsc pracy. | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kryzys spowodowany przez koronawirusa sprawił, że Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie oraz powiatowe urzędy pracy oprócz wspierania bezrobotnych zajęły się udzielaniem pomocy przedsiębiorcom w ramach tarcz antykryzysowych. PUP Mielec jest w czołówce Podkarpacia w ilości przyjętych wniosków i udzielonej pomocy.

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych  w ramach rządowej tarczy antykryzysowej udzielił w okresie 1 kwietnia – 30 listopada  wsparcia o łącznej wysokości 475 560 291 złotych, które dotyczyły 2 765 wniosków obejmujących 125 149 pracowników.

Wsparcia przedsiębiorcom w ramach tarczy antykryzysowej  udzielały również  powiatowe urzędy pracy. Liczba wszystkich wniosków złożonych do PUP do  ponad 120 tysięcy (znaczna ich część, bo  ponad 86  tysięcy to wnioski o mikropożyczki do 5 tysięcy złotych).

Największą liczbę wniosków złożono do urzędów w Rzeszowie, Krośnie, Mielcu, Dębicy, Przemyślu i Jarosławiu. Kwota wszystkich wypłaconych przez podkarpackie powiatowe urzędy pracy środków wynosi ponad 759 milionów złotych.

Gdy zsumujemy pomoc WUP i podkarpackich PUP-ów dla podkarpackich przedsiębiorców w ramach tarcz antykryzysowych to otrzymamy ogromną kwotę 1 miliarda 234 milionów złotych.


Do Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu wpłynęło w sumie ponad 7700 wniosków o przyznanie pomocy na kwotę ponad 57 milionów złotych. Pozytywnie rozpatrzono ponad 6700  wniosków na kwotę ponad 50 mln zł.

- Działania podejmowane przez PUP w Mielcu w ramach tarczy antykryzysowej, w tym przede wszystkim środki wypłacone w postaci bezzwrotnych pożyczek w wysokości 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorstw i organizacji pozarządowych oraz dofinansowania udzielone pracodawcom na pokrycie części kosztów wynagrodzeń pracowników pozwoliły na ochronę około 6000 miejsc pracy zarówno w firmach jednoosobowych jak również u pracodawców zatrudniających pracowników – powiedział Grzegorz Durak, dyrektor PUP Mielec.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.