Reklama

W pow. mieleckim coraz gorzej. W ciągu tygodnia prawie dwukrotny wzrost zakażeń

Opublikowano:
Autor:

 W pow. mieleckim coraz gorzej. W ciągu tygodnia prawie dwukrotny wzrost zakażeń  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od soboty 10 października powiat mielecki jest w czerwonej strefie sanitarnej, co świadczy o dużej liczbie zachorowań na koronawirusa na tysiąc mieszkańców. Przeanalizowaliśmy kolejny tydzień i niestety wnioski są złe. Liczba zachorowań nie tylko nie spada, ale rośnie i to w zastraszającym tempie.

W tygodniu obejmującym okres 3-9 października czyli tuż przed objęciem powiatu mieleckiego czerwona strefą  odnotowano w nim 162 przypadki zakażeń na koronawirusa, co daje średnio na dobę 23 zachorowania.

Tydzień następny obejmujący okres 10-16 października czyli pierwszy tydzień funkcjonowania powiatu w czerwonej strefie  przyniósł niestety duży wzrost wykrywanych przypadków zakażeń.  W sumie było ich 285, co daje średnio na dobę prawie 41 zachorowania.
CZYTAJ TAKŻE: Zmiana czasu 2020. Większość tego nie chce

Gdy porównamy więc oba tygodnie – ten przed i po  objęciu  powiatu mieleckiego czerwoną strefą – to widać wyraźnie, że pandemia w tym powiecie nie tylko nie słabnie, ale się rozwija. Dobowa liczba zachorowań jest prawie dwu krotnie wyższa.

Niedobrze wygląda to również gdy porównamy  zachorowania na koronawirusa w powiecie mieleckim do całego województwa podkarpackiego.  W ostatnim tygodniu najwięcej zachorowań odnotowano w mieście Rzeszowie – 358 (  tak wysoki wynik Rzeszowa to przede wszystkim  rezultat piątkowych zachorowań, których było rekordowe 128), ale już na drugim miejscu jest właśnie powiat mielecki z 285 przypadkami koronawirusa.

Powiat mielecki zaczyna przodować także w  niechlubnej liczbie osób przebywających na kwarantannie. Na dziś (17 października) jest ich 1386 i jest to drugi rezultat w województwie.  Na pierwszym jest pow. rzeszowski , który jest jednak liczony w tych statystykach razem z miastem Rzeszowem  z 2097 osobami na kwarantannie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE