Reklama

W mieleckim szpitalu trwają bezpłatne badania spirometryczne

Opublikowano:
Autor:

W mieleckim szpitalu trwają bezpłatne badania spirometryczne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś (3 października) w mieleckim szpitalu odbywają się bezpłatne badania spirometryczne. Udział w nich weźmie łącznie 70 zarejestrowanych wcześniej pacjentów.

Obecna edycja dni spirometrii jest poświęcona wpływowi zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. To, jakim powietrzem oddychamy, wpływa bezpośrednio na sprawność układu oddechowego i może powodować określone problemy zdrowotne. Duszność, kaszel, świsty w czasie oddychania często pojawiają się w sezonie grzewczym. W tym czasie pojawiają się także zaostrzenia astmy i POCHP, które w skrajnych sytuacjach mogą być zagrożeniem dla życia.

Wykrywaniu schorzeń sprzyja spirometria - bezpieczne i bezbolesne badanie. Badaniu temu, na mieleckich "Dniach Spirometrii", towarzyszą konsultacje ze specjalistami.

Dni Spirometrii organizowane są w ramach wieloletniej kampanii  HEALTHY LUNGS FOR LIFE. Jest  to inicjatywa European Respiratory Society (ERS) i European Lung Fundation (ELF), koordynowana w Polsce przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POCHP. Ich celem jest zwrócenie uwagi Polaków na problemy zdrowia oddechowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE