Reklama

W mieleckim szpitalu jest nowy sprzęt! Zakup możliwy dzięki rządowej dotacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mielecki szpital specjalistyczny zakupił specjalne urządzenie RTG tzw. śródoperacyjne (tzw. Ramię C). Urządzenie już jest wkorzystywane na bloku operacyjnym. Sprzęt udało się zakupić dzięki dotacji z rządowego funduszu przeciwdziałania covid-19. W tej kwesti pomógł poseł RP Fryderyk Kapinos.

W dniu dzisiejszym odbył się briefing prasowy z udziałem Pana Fryderyk Kapinos Poseł na Sejm RP, Stanisław Lonczak - Starosta Powiatu Mieleckiego, Dyrektora Jarosława Kolendo i Ordynatorów: Oddziału Neurochirurgii lek. Wacława Pokrywki i Oddziału Chirurgii Naczyniowej dr n. med. Piotra Gembala. 

Dzięki wsparciu Pana Posła udało się pozyskać dotacje na RTG śródoperacyjne (tzw. Ramię C), które zostało już zakupione i znajduje się na bloku operacyjnym. Dotacja wyniosła 1 mln 300 tys. i pochodziła z funduszu przeciwdziałania covid- podaje Dyrektor Szpitala Jarosław Kolendo.

Ramię C jest bardzo nowoczesnym, wysokiej klasy sprzętem, który pozwala wykonywać precyzyjne zabiegi. Dodatkowo stanowi dla nas żelazną rezerwę gdyby doszło do awarii angiografu, na którym cały czas pracujemy. Dotychczas awaria oznaczała wstrzymanie wykonywania zabiegów. Bardzo dziękuję w imieniu pacjentów i moich kolegów, którzy będą pracować na tym sprzęcie- mówi dr n. med. Piotr Gembal.

Dobrą wiadomość odebrał także Ordynator dla Oddziału Neurochirurgii. 

Szpital uzyskał dotację z rezerwy Budżetu Państwa na zakup mikroskopu w kwocie 1 mln 120 tys. zł. Mikroskop jest dofinansowany również z funduszu Powiatu Mieleckiego w kwocie 280 tys. zł- podaje Jarosław Kolendo. 

Bardzo się cieszę, że mogę przekazać informację o przyznaniu dotacji. Wczoraj Pan Premier poinformował mnie, że podpisał zarządzenie dotyczące przekazania Szpitalowi w Mielcu dotacji z rezerwy ogólnej budżetu państwa- mówi Poseł Fryderyk Kapinos.

Oddział Neurochirurgii istnieje od 14 lat. Połowa wykonywanych zabiegów operacyjnych wymaga użycia mikroskopu, który w naszym szpitalu uległ zużyciu technologicznemu. Nowy mikroskop trafi do nas na początku roku i będzie używany do operacji guzów, tętniaków mózgu i operacji kręgosłupa- mówi lek. Wacław Pokrywka.

Zdaję sobie sprawę, że w naszym Szpitalu sprzęt jest mocno wysłużony, a pacjenci na leczenie przyjeżdżają z wielu regionów Polski. Dziękuję Panu Premierowi Mateusz Morawiecki i Pani Wojewodzie Ewa Leniart za wsparcie, które okazują dla Szpitala- dodaje Poseł Fryderyk Kapinos.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy