Reklama

W mieleckim IN-TECH-u o nowych technologiach i przyszłych funduszach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SzB

W mieleckim IN-TECH-u o nowych technologiach i przyszłych funduszach - Zdjęcie główne

W wydarzeniu uczestniczyli Marszałek Władysław Ortyl i minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak | foto SzB

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe technologie w biznesie oraz duża dawka wiedzy na temat zastosowania rozwiązań chmurowych w budowaniu ekosystemów biznesowych, a także informacje o przyszłej perspektywie finansowej Funduszy Europejskich to główne tematy konferencji, która odbyła się dziś w Inkubatorze Nowych Technologii w Mielcu.

Gościem specjalnym spotkania była Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Uczestniczył w niej również marszałek Władysław Ortyl. Jej organizatorem była Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. wspólnie z partnerami: Fundacją AI law Tech i Google Cloud.

Konferencja w głównej mierze była skierowana do osób, które interesują się innowacyjnymi technologiami, biznesem, chcą poszerzyć swoją wiedzę lub poszukujesz inwestora dla twojego pomysłu. Była również okazją do rozmów z ekspertami Google.  Prelegenci dostarczyli niezwykle obszerną dawkę wiedzy na temat zastosowania rozwiązań chmurowych w budowaniu ekosystemów biznesowych.

Pierwsza część konferencji miała charakter bardziej praktyczny i warsztatowy. W drugiej części dominowała tematyka Funduszy Europejskich. Przedsiębiorców interesowały zasady na jakich będą przekazywane w nowej perspektywie i kiedy rozpocznie się jej realizacja.

Umowa partnerstwa czyli dokument, który określa te wszystkie zasady jest już gotowy. Zatwierdziła go komisja wspólna rządu i samorządu. Będziemy ją przekazywać do Komisji Europejskiej. Po jej akceptacji będziemy przekazywać do KE projekty poszczególnych programów. Większość z nich przeszła już etap konsultacji – tłumaczyła minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Korzystamy z dobrych doświadczeń. Dużych zmian w porównaniu z poprzednim okresem programowania nie ma. Na innowacje, przedsiębiorczość, cyfryzację, infrastrukturę liniową, ochronę środowiska, energetykę, edukację i sprawy społeczne przeznaczonych będzie 76 mld euro – dodała.

 

Marszałek Władysław Ortyl skoncentrował się w głównej mierze na programie regionalnym, który w nowej perspektywie będzie funkcjonował jako Program Operacyjny Fundusze Europejskie dla Podkarpacia.

Alokacja dla naszego województwa to prawie 2,2 mld zł. To dobra wiadomość, bo przy zmniejszonej łącznej sumie jaką otrzyma Polska, Województwo Podkarpackie otrzyma więcej środków niż w perspektywie 2014-2020. Pracujemy cały czas nad jego założeniami. Przed nami etap konsultacji. Dlatego zwracam się o aktywny udział w tym procesie. Konsultacje w takim miejscu jak dziś czyli w Agencji Rozwoju Regionalnego MARR otoczonej wieloma firmami mogą wnieść tylko same pozytywne treści – podsumował marszałek Władysław Ortyl.  

Marszałek podkreślił, że podobnie jak w poprzedniej perspektywie samorząd województwa będzie stawiało m.in. na szeroko pojętą przedsiębiorczość, innowacje czy infrastrukturę badawczą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy