Reklama

W Mielcu - nowe miejsca parkingowe. Zobacz gdzie!

Opublikowano:
Autor:

W Mielcu - nowe miejsca parkingowe. Zobacz gdzie!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze do końca bieżącego roku na terenie miasta Mielca przybędzie około sto miejsc parkingowych. Gotowe są już nowe parkingi przy ulicy Kocjana, a w połowie grudnia powinny zakończyć się prace przy budowie nowych miejsc parkingowych w sąsiedztwie bazaru przy ulicy Sportowej.

Budowa nowych miejsc parkingowych na terenie miasta, to jedno z kilkunastu zadań inwestycyjnych zapowiedzianych na początku bieżącego roku i realizowanych z inicjatywy Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego. Te inwestycje są odpowiedzią na wnioski zgłaszane przez mielczan.  Jednym z takich często zgłaszanych postulatów jest poszerzenie bazy parkingowej na terenie miasta.  


Do tej pory spore kłopoty z zaparkowaniem swoich samochodów mieli np. mieszkańcy ulicy Kocjana. Auta parkowano na chodnikach, co utrudniało ruch pieszych i stanowiło zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. 


W ostatnich dniach zakończyły się tutaj prace przy budowie parkingu publicznego dla 35 samochodów osobowych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, odwodnieniem i oświetleniem ulicznym oraz zabezpieczeniem infrastruktury technicznej. Miejsca parkingowe wyłożono płytami ażurowymi, powstała także jezdnia manewrowa z kostki brukowej. Inwestycję zrealizowało mieleckie MPGK za kwotę 221 tys. 807 zł. 


Podobny parking z płyt ażurowych na ponad 60 miejsc powstanie przy ulicy Sportowej na części starego boiska piłkarskiego o nawierzchni żużlowej. Do tej pory w bezpośrednim sąsiedztwie placu przeznaczonego na bazar, funkcjonował tu prowizoryczny parking, którego wymiana nawierzchni wielokrotnie była postulowana przez sprzedawców. W tym roku na jednej części niezagospodarowanego placu powstała profesjonalna rzutnia lekkoatletyczna, natomiast na drugiej urządzone będą kolejne miejsca parkingowe, głównie na potrzeby funkcjonującego przy ulicy Sportowej bazaru.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE