Reklama

W Mielcu jest ciemno po zmroku! Czytelnik: Dlaczego latarnie tak późno się uruchamiają?

Opublikowano:
Autor:

W Mielcu jest ciemno po zmroku! Czytelnik: Dlaczego latarnie tak późno się uruchamiają?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Dlaczego w Mielcu po zmroku na ulicach jest ciemno?" - takie pytanie wysłał do Redakcji KORSO czytelnik. Jak się okazuje w Mielcu faktycznie oświetlenie uliczne włączane jest bardzo późno. Magistrat tłumaczy się oszczędnościami. Ze względu na pandemię takim działaniem ponoć udało się oszczędzić 2 mln złotych. Pytanie tylko, czy takich sposobem nie zmniejsza się poziom bezpieczeństwa kierowców, rowerzystów i pieszych?

Od kilku dni otrzymywaliśmy szereg zapytań o oświetlenie ulic w Mielcu. Rzeczywiście latarnie w Mielcu włączają się dosyć późno. Jest czerwiec, i dni już powoli będą krótsze. Na pewno obecnie jest tak, że po zmroku oświetlenie jeszcze nie działa. Uruchamiane jest pomiędzy godziną 21 a 22. 

Magistrat w swoim stanowisku, że latarnie świeca krócej. 

- W kwietniu czas działania oświetlenia ulicznego na ulicach Mielca został skrócony o kilkadziesiąt minut dziennie. Stało się tak w związku z wprowadzeniem w naszym kraju od marca br. stanem epidemii i podjęciem przez nasze miasto działań pomocowych dla przedsiębiorców poprzez obniżenie podatków i opłat lokalnych. Szacowana kwota ulg to ok. 2 mln złPandemia koronowirusa spowodowała znaczne uszczuplenie dochodów miasta i dlatego podjęte zostały przez miasto działania mające na celu znalezienie oszczędności, które będzie można przeznaczyć na pomoc mieleckim przedsiębiorcom dotkniętych kryzysem w związku z epidemią Covid-19 - czytamy w komunikacie

Jak tłumaczy magistrat latarnie świecą zgodnie z zegarem astronomicznym. Dodaje, że w najbliższych dniach latarnie będą się włączać wcześniej.

Oświetlenie uliczne w naszym mieście jest załączane i wyłączane w oparciu o zegar astronomiczny (długość świecenia zależy od długości dnia – wschodu i zachodu słońca), dlatego co dwa – trzy dni zostaje zmieniana godzina załączenia i wyłączania oświetlenia. W związku z tym, że od 24 czerwca dni są krótsze, będzie następować stopniowe wydłużanie godzin świecenia i załączanie latarni będzie wcześniejsze - czytamy w oświadczeniu.

W komentarzach, jakie dotarły do redakcji wiele osób wskazuje, ze ulice w mieście po zmroku powinny być dobrze oświetlone. Wskazują tu na ostatnią serię potrąceń pieszych i rowerzystów. W przypadku dwóch z tych zdarzeń doszło po zmroku. Może dobrze oświetlona ulica zwiększyłaby poziom bezpieczeństwa?

 


Czytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE