Reklama

W Gminie Padew ruszyły prace przy budowie specjalnej strefy przemysłowej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UG

W Gminie Padew ruszyły prace przy budowie specjalnej strefy przemysłowej  - Zdjęcie główne

Tereny nowej strefy znajdują się w Zachwiejowie | foto UG

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Gminie Padew Narodowa organizowana jest specjalna strefa przemysłowa. Będzie to oddział mieleckiej strefy ekonomicznej. Obecnie budowana jest cała infrastruktura.

Ostatnio podpisano umowę z Przedsiębiorstwem Budowlano Inżynieryjnym „ ATB" Tomasz Adamczyk ze Staszowa na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej do terenów inwestycyjnych „ Rusinów" w Zachwiejowie.

O trzy tygodnie poprzedziła ją umowa zawarta z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych „DROKAM" z Piaseczna na budowę drogi kategorii D do terenów inwestycyjnych. Obydwa przedsięwzięcia rozpoczynają proces infrastrukturalnego uzbrajania terenów strefowych, położonych w Gminie Padew Narodowa w bezpośrednim sąsiedztwie terminala przeładunkowego na stacji PKP LHS Wola Baranowska. Prace te   o wartości ponad 4 mln  zł. dofinansowane zostały dotacją o łącznej wartości 1,6 mln zł. Są to środki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i Rządowego Funduszu Dróg skutecznie pozyskane przez Samorząd Gminy Padew Narodowa.

Wójt Robert Pluta wraz z posłem Fryderykiem Kapinosem i Dyrektorem ARP Oddział w Mielcu Waldemarem Barnasiem byli na miejscu rozpoczynającej się inwestycji, która daje olbrzymie możliwości rozwoju nie tylko gminie, ale również stwarza szansę na rozwój dla inwestorów z racji sąsiedztwa z Linią Hutniczo Szerokotorową. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy