Reklama

W centrum gminy są drogi gruntowe. Wreszcie to się zmienia

Opublikowano:
Autor:

W centrum gminy są drogi  gruntowe. Wreszcie to się zmienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyły się prace związane z przebudową kilku odcinków dróg gminnych, wybudowaniem odwodnienia i poboczy w centrum Borowej o łącznej długości 2,2 kilometra. Aż trudno uwierzyć, ale część z tych dróg to były zwykłe drogi gruntowe, którymi przy większych deszczach trudno było ludziom dojść czy dojechać do domów.

- Na  przebudowanych drogach pojawiła się odpowiednie odwodnienie i   nawierzchnia asfaltowa, a wcześniej były to w  większości drogi szutrowe albo wręcz gruntowe. Przy większych deszczach ludzie mieli problemy z dotarciem do swoich domów – podkreślił Stanisław Mieszkowski, wójt gminy Borowa.

Koszt zrealizowanych prac drogowych wyniósł  3,3 mln zł z czego prawie 2 mln zł to było dofinansowanie z rządowego programu „Funduszu Dróg Samorządowych”, 1,3 mln zł środki budżetu gminy.

To nie koniec  inwestycji drogowych w centrum Borowej.

 - Do tej pory poprawiliśmy stan około 70 procent dróg w centrum Borowej.  Żeby  z centrum   zniknęły całkowicie drogi gruntowe potrzeba jeszcze przebudować sześć odcinków dróg, na co potrzeba   około 1,5 miliona złotych – stwierdził wójt Mieszkowski.

Władze Borowej wciąż też zabiegają o środki na te drogi   i na trzy kolejne odcinki udało się  im zdobyć dofinansowanie z programu „Funduszu Dróg Samorządowych” w wysokości  368 tys. zł.  Gmina dokłada drugie  tyle co pozwoli na przebudowę 590 metrów dróg.  Wkrótce ogłaszany zostanie  przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania.

Wnioski na trzy ostatnie odcinki dróg czekają na rozpatrzenie.

- Liczę, że tak jak poprzednie również wnioski na te trzy ostatnie odcinki dróg   będą pozytywnie rozpatrzone – zaznaczył wójt Mieszkowski. - To pozwoli nam przebudować wszystkie drogi w centrum Borowej  i mieć wreszcie w tej części wsi  normalne, asfaltowe drogi. 


CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE