Reklama

W busach „Marcela” zmiany. Bez maseczki nie pojedziesz

Opublikowano:
Autor:

W busach „Marcela” zmiany. Bez maseczki nie pojedziesz - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Większość kierowców przypomina pasażerom o obowiązku korzystania z maseczek podczas podróży busem. Niektórzy mówią wprost: - Bez maseczki nie mogę Pana czy Pani zabrać.

O  takich zmianach w busach popularnego na Podkarpaciu przewoźnika „Marcela”, który obsługuje również linię Rzeszów-Mielec-Rzeszów,  poinformował nas jeden z pasażerów  korzystających z jego usług.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu informowaliśmy na naszym portalu korso.pl, a dziś (4 sierpnia) piszemy o tym również w papierowym wydaniu tygodnika Korso o powszechnym lekceważeniu przez ludzi obowiązku noszenia maseczki albo innego zakrycie ust i nosa  m.in. na  targowiskach, w sklepach,  środkach komunikacji zbiorowej.
 
Pod koniec ubiegłego tygodnia kontrolę stosowania maseczek m.in. w autobusach i busach, dworach autobusowych i kolejowych, stacjach paliw, galeriach handlowych przeprowadzili wspólnie pracownicy sanepidu i policja. Kontrole przeprowadzane były m.in. w Rzeszowie i Głogowie Małopolskim.

Nasze dziennikarskie działania, ale przede wszystkim kontrole sanepidu i policji, których pracownicy pouczyli  ok. 700 osób nie noszących nakazanych maseczek ochronnych przynoszą też efekty, o czym świadczy choćby przykład przywoływanego wyżej „Marcela”.

Właściciel tej firmy Marcin Chmielarski zapewnił  nas też, że zależy mu na bezpieczeństwie pasażerów, które będzie się poprawiać.  

Od września chcemy wprowadzić w naszej firmie ozonatory, które zabijają  99 procent wirusów. Po każdym kursie autobusu czy busa pojazd będzie ozonowany tak, żeby pasażerowie czuli się w pełni bezpiecznie – zaznaczył.

O tym czy kontrole noszenia maseczek będą kontynuowane zapytaliśmy nadkomisarz Martę Tabasz-Rygiel, rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

- Oczywiście policjanci nie są w stanie być codziennie w każdym miejscu, w którym jest obowiązek noszenia maseczek. Do tej pory nie byliśmy też tak surowi w stosowaniu kar.  Jeśli jednak poziom zakażeń na koronawirusa będzie rósł tak jak ostatnio, to policyjne kontrole będą częstsze, a osoby łamiące przepisy o noszeniu maseczek mogą się liczyć z mandatami do 500 złotych – zaznaczyła pani rzecznik.

Jednocześnie dodała.

- Kierowca autobusu czy busa, zarządca targowiska, sprzedawca w sklepie ma prawo domagać się od swoich pasażerów czy klientów zasłaniania usta i nosa maseczkami. W sytuacji jeśli ktoś uporczywie uchyla się od tego obowiązku mogą też wezwać policję.

Tymczasem koronawirus w Polsce  ma się  coraz lepiej. Dzisiaj (4 sierpnia) odnotowaliśmy  kolejny  dobowy rekord zakażeń – 680 przypadków, 6 osób zmarło.  Również w woj. podkarpackim jest dzisiaj dużo zachorowań – 41 przypadków, z tego 2 w powiecie mieleckim.

Według danych z wtorku (4 sierpnia) od początku pandemii koronawirusa w Polsce odnotowano 48 149 przypadków zakażeń, 1 738 osób zmarło.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE