Reklama

W busach „Marcela” co drugi bez maseczki. Boję się jeździć

Opublikowano: czw, 30 lip 2020 09:34
Autor:

W busach „Marcela” co drugi bez maseczki. Boję się jeździć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - W busach „Marcela” co drugi pasażer jeździ bez maseczki. Jestem starszą osoba i boję się, że się mogę zarazić koronawirusem. Dzwoniłem w tej sprawie do firmy „Marcel” i do sanepidu, ale wszędzie mnie zbywają. Nikt się tym poważnie nie chce zająć – poinformował nas starszy pan, który jest pasażerem „Marcela” na trasie Rzeszów-Mielec-Rzeszów.

Firma przewozowa „Marcel” to jeden z najbardziej znanych przewoźników w woj. podkarpackim. Obsługuje trasy nie tylko do Kolbuszowej i Mielca, ale także m.in. do Tarnobrzega, Stalowej Woli, Ropczyc, Dębicy, Krosna, Jasła, Sanoka.

Zgodnie z odpowiednim rozporządzeniem rządowym maseczki albo inne zakrycie ust i nosa należy nosić obowiązkowo m.in. w autobusach i busach  komunikacji miastowej i międzymiastowej.  

- Jest  takie rozporządzenie rządu, a we wszystkich naszych busach wiszą informacje o obowiązku korzystania z maseczek ochronnych podczas podróży.  My nie jesteśmy jednak  w stanie nikogo zmusić. Tylko prosić, zalecać i odwoływać się do zdrowego rozsądku – stwierdził Marcin Chmielarski, właściciel firmy przewozowej „Marcel”.

Jednocześnie zapewnił, że firmie  „Marcel” zależy na tym, żeby każdy pasażer, który porusza się jej pojazdami czuł się bezpiecznie.

– Od września chcemy wprowadzić w naszej firmie ozonatory, które zabijają  99 procent wirusów. Po każdym kursie autobusu czy busa pojazd będzie ozonowany tak, żeby pasażerowie czuli się w pełni bezpiecznie – zapewnił.

Wszystkie służby  umywają ręce

Z zapytaniem kto jest zobowiązany do egzekwowania obowiązku  noszenia maseczek w autobusach, busach, sklepach, targowiskach zwróciliśmy się do Biura Prasowego Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Niestety, podobnie jak użytkownik naszego portalu, nie uzyskaliśmy jednoznacznej odpowiedzi.

- Sprawdzanie przestrzegania obowiązku noszenia maseczek przez Państwową Inspekcję Sanitarną odbywa się przy okazji kontroli urzędowych zakładów umieszczonych w harmonogramach kontroli na rok 2020 - zakłady żywnościowe, zakłady pracy, obiekty użyteczności publicznej, podmioty publiczne – oraz podczas kontroli interwencyjnych. Bezpośredni nadzór w tym zakresie prowadzą wyłącznie Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne  – poinformował nas Mateusz Radko z biura prasowego WSSE w Rzeszowie.

Dalej stwierdził.

- Przestrzeganie przepisów epidemiologicznych spoczywa aktualnie na funkcjonariuszach policji.

Odnosząc  się do tego typu wypowiedzi, których jest więcej i dotyczą rożnych przepisów związanych z koronawirusem Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji stwierdził z kolei, że za egzekwowanie przepisów w czasie epidemii odpowiedzialna jest nie policja,  a Państwowa Inspekcja Sanitarna. To ona   w pierwszej kolejności powinna organizować wszelkie kontrole.

I tak koło się zamknęło. Sanepid  wskazują na policję. Policja na sanepid.
 

Koronawirus nie tylko nie ustępuje, ale przystąpił do kontrataku

Tymczasem koronawirus ma się w Polsce coraz lepiej. Nie tylko nie ustępuje, ale zaczyna coraz mocniej atakować. 25 lipca odnotowano 584 zakażenia, co było drugim największym dobowym przyrostem zakażeń od 8 czerwca gdy odnotowano w kraju 599 nowych przypadków. Dwa dnia temu (28 lipca) odnotowano 502 przypadki zakażeń, a wczoraj (29 lipca) 512 przypadków.

Również Podkarpacie i powiat mielecki biją w ostatnim czasie rekordy zakażeń. 12 lipca odnotowano w woj. podkarpackim rekordowe 46 przypadków zakażeń, a dzień później (13 lipca) swój rekord odnotował powiat mielecki, w którym odnotowano w ciągu jednej doby 7 zakażeń. Wczoraj (29 lipca) w woj. podkarpackim potwierdzono kolejne 23 przypadki zakażenia koronawirusem,  doszło też do kolejnego zgonu w szpitalu w Łańcucie.

Na dzień wczorajszy (29 lipca) w Polsce odnotowano łącznie 44 416 przypadków zakażeń oraz 1694 zgony.


CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +1 / -2

  Emerytka nie boi się

  Maski nie chronią przed wirusami,,,maska,, to tak jakby siatka ogrodowa miała chronic przed muchami!!Czyli maska nie chroni przed wirusem!!!I kropka,,,bardzo mądrzy kierowcy,że nie upominają za brak maski,a kto się boi to niech siedzi w domu i życia innym swoimi fobiami nie utrudnia!!

 • rok temu | ocena +2 / -0

  Młody

  W busach Marcela co drugi w masce, a busach jadących rano na strefę wszyscy bez masek... Hmmm

  • rok temu | ocena +1 / -1

   odważny

   No i bardzo dobrze!!!!!