Reklama

W busach „Marcela” co drugi bez maseczki. Boję się jeździć

Opublikowano:
Autor:

W busach  „Marcela” co drugi  bez maseczki. Boję się jeździć - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - W busach „Marcela” co drugi pasażer jeździ bez maseczki. Jestem starszą osoba i boję się, że się mogę zarazić koronawirusem. Dzwoniłem w tej sprawie do firmy „Marcel” i do sanepidu, ale wszędzie mnie zbywają. Nikt się tym poważnie nie chce zająć – poinformował nas starszy pan, który jest pasażerem „Marcela” na trasie Rzeszów-Mielec-Rzeszów.

Firma przewozowa „Marcel” to jeden z najbardziej znanych przewoźników w woj. podkarpackim. Obsługuje trasy nie tylko do Kolbuszowej i Mielca, ale także m.in. do Tarnobrzega, Stalowej Woli, Ropczyc, Dębicy, Krosna, Jasła, Sanoka.

Zgodnie z odpowiednim rozporządzeniem rządowym maseczki albo inne zakrycie ust i nosa należy nosić obowiązkowo m.in. w autobusach i busach  komunikacji miastowej i międzymiastowej.  

- Jest  takie rozporządzenie rządu, a we wszystkich naszych busach wiszą informacje o obowiązku korzystania z maseczek ochronnych podczas podróży.  My nie jesteśmy jednak  w stanie nikogo zmusić. Tylko prosić, zalecać i odwoływać się do zdrowego rozsądku – stwierdził Marcin Chmielarski, właściciel firmy przewozowej „Marcel”.

Jednocześnie zapewnił, że firmie  „Marcel” zależy na tym, żeby każdy pasażer, który porusza się jej pojazdami czuł się bezpiecznie.

– Od września chcemy wprowadzić w naszej firmie ozonatory, które zabijają  99 procent wirusów. Po każdym kursie autobusu czy busa pojazd będzie ozonowany tak, żeby pasażerowie czuli się w pełni bezpiecznie – zapewnił.

Wszystkie służby  umywają ręce

Z zapytaniem kto jest zobowiązany do egzekwowania obowiązku  noszenia maseczek w autobusach, busach, sklepach, targowiskach zwróciliśmy się do Biura Prasowego Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Niestety, podobnie jak użytkownik naszego portalu, nie uzyskaliśmy jednoznacznej odpowiedzi.

- Sprawdzanie przestrzegania obowiązku noszenia maseczek przez Państwową Inspekcję Sanitarną odbywa się przy okazji kontroli urzędowych zakładów umieszczonych w harmonogramach kontroli na rok 2020 - zakłady żywnościowe, zakłady pracy, obiekty użyteczności publicznej, podmioty publiczne – oraz podczas kontroli interwencyjnych. Bezpośredni nadzór w tym zakresie prowadzą wyłącznie Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne  – poinformował nas Mateusz Radko z biura prasowego WSSE w Rzeszowie.

Dalej stwierdził.

- Przestrzeganie przepisów epidemiologicznych spoczywa aktualnie na funkcjonariuszach policji.

Odnosząc  się do tego typu wypowiedzi, których jest więcej i dotyczą rożnych przepisów związanych z koronawirusem Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji stwierdził z kolei, że za egzekwowanie przepisów w czasie epidemii odpowiedzialna jest nie policja,  a Państwowa Inspekcja Sanitarna. To ona   w pierwszej kolejności powinna organizować wszelkie kontrole.

I tak koło się zamknęło. Sanepid  wskazują na policję. Policja na sanepid.
 

Koronawirus nie tylko nie ustępuje, ale przystąpił do kontrataku

Tymczasem koronawirus ma się w Polsce coraz lepiej. Nie tylko nie ustępuje, ale zaczyna coraz mocniej atakować. 25 lipca odnotowano 584 zakażenia, co było drugim największym dobowym przyrostem zakażeń od 8 czerwca gdy odnotowano w kraju 599 nowych przypadków. Dwa dnia temu (28 lipca) odnotowano 502 przypadki zakażeń, a wczoraj (29 lipca) 512 przypadków.

Również Podkarpacie i powiat mielecki biją w ostatnim czasie rekordy zakażeń. 12 lipca odnotowano w woj. podkarpackim rekordowe 46 przypadków zakażeń, a dzień później (13 lipca) swój rekord odnotował powiat mielecki, w którym odnotowano w ciągu jednej doby 7 zakażeń. Wczoraj (29 lipca) w woj. podkarpackim potwierdzono kolejne 23 przypadki zakażenia koronawirusem,  doszło też do kolejnego zgonu w szpitalu w Łańcucie.

Na dzień wczorajszy (29 lipca) w Polsce odnotowano łącznie 44 416 przypadków zakażeń oraz 1694 zgony.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE