Reklama

Via Carpatia szansą na rozwój regionu? Dziś podpisanie umowy.

Opublikowano:
Autor:

Via Carpatia szansą na rozwój regionu? Dziś podpisanie umowy.  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w Łańcucie odbywa się międzynarodowa konferencja ministrów transportu krajów karpackich, w tym Polski. Dyskutować będą o korzyściach z wdrażania trasy "Via Carpatia”.

W Muzeum-Zamku w Łańcucie przedstawiciele  Polski, Węgier, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Bułgarii, Chorwacji, Rumunii, Turcji i Białorusi będą dyskutowali na temat tego wspólnego projektu drogowego.
Przedstawiciele władz podpiszą wypracowany wspólnie wniosek w sprawie włączenia korytarza Via Carpatia do Trans-europejskiej Sieci Drogowej.


Via Carpatia jest jedną z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych w naszym województwie. . Na realizację całego przebiegu tej trasy zostały zabezpieczone już środki finansowe. Na terenie Podkarpacia Via Carpatia przebiega szlakiem: Nisko – A4 (Rzeszów Wschód), A4 (Rzeszów Zachód) – Barwinek – granica państwa. Długość polskiej części szlaku liczy łącznie 1533 km.

Via Carpatia to kluczowy transeuropejski korytarz transportowy, który może stać się nowym połączeniem północy z południem Europy. Jedną z zalet wynikających z realizacji tej inwestycji będzie m. in. włączenie regionów słabiej rozwiniętych, w tym Podkarpacia, do głównego szlaku wymiany międzynarodowej i lepsze wykorzystanie  potencjału tych miejsc.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE