Reklama

V LO w Mielcu ma finalistów międzynarodowego konkursu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: V LO w Mielcu

V LO w Mielcu ma finalistów międzynarodowego konkursu - Zdjęcie główne

Udany występ uczniów V LO w Mielcu w międzynarodowym konkursie. | foto V LO w Mielcu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu zostali finalistami Międzynarodowego Konkursu Historycznego "Polska - Szwecja, między rywalizacją i współpracą". Docenieni uczniowie to Klaudia Wasserman i Emilia Wolanin z klasy 2B oraz Konrad Ziarko z klasy 2C. Konkurs dedykowany jest uczniom szkół ponadpodstawowych z Polski, Szwecji i Litwy.

- Wasserman (Klaudia), Ziarko (Konrad) oraz Wolanin (Emilia) to z pewnością nazwiska najczęściej powtarzające się na naszym fanpage`u. Z przyjemnością przywołujemy je dziś po raz kolejny – tym razem za sprawą niezwykle udanego występu naszych drugoklasistów w międzynarodowym konkursie. Klaudia, Emilia i Konrad zostali finalistami wspomnianego konkursu - czytamy na facebooku V LO w Mielcu.

Celem konkursu jest min. zapoznanie uczniów z dziejami stosunków polsko-litewsko-szwedzkich oraz promocja wiedzy na temat przeszłości i teraźniejszości trzech krajów, rozwijanie pasji badawczej uczniów.

Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach: praca pisemna, prezentacja multimedialna i praca plastyczna.

Dla najlepszych laureatów konkursu przyznawane są indeksy na wyższe uczelnie.

Konkurs został zorganizowany przez Oddział PTTK w Golubiu-Dobrzyniu im. Zygmunta Kwiatkowskiego, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Dobrzyńskie Towarzystwo Naukowe. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Ambasada Królestwa Szwecji w Warszawie.

Opiekunem finalistów był Paweł Ćwięka  - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w V LO w Mielcu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy