Reklama

Uwaga na żebraków - oszustów

Opublikowano:
Autor:

Uwaga na żebraków - oszustów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Napiszcie o tym, żeby ostrzec innych. Widziałem, jak osoby żebrzące udają, że mają problem z poruszaniem się, gdy jednak nikt nie widzi, idą bez kuli - powiedział nam pan Wojciech z Radomyśla Wielkiego.

W ubiegły czwartek przed południem mieszkający w Radomyślu Wielkim pan Wojciech, jadąc swoim samochodem przez miejscowość, dostrzegł młodą kobietą idącą o lasce. - Miała ciemną karnację, długą spódnicę i ciemne włosy, kobieta utykała i żebrała od ludzi pieniądze - mówi nam mężczyzna, który nie uwierzył w niedolę kulejącej i pojechał w ślad za nią. Po kilkunastu metrach podjechał do niej samochód. Wtedy nastąpiło cudowne ozdrowienie, kobieta nagle przestała utykać, już nie potrzebowała laski, którą wzięła pod pachę i wsiadła do samochodu. Był to czarny volkswagen golf kombi z obcą rejestracją.

Mężczyzna zauważył też inną podejrzaną osobę, tym razem w okolicy supermarketu. Był to młody mężczyzna, który szedł o kuli. Pan Wojciech zaczął go obserwować.

 - Szedł raz podpierając się o kulę, a raz nie, jego chód był nienaturalny.  - Najpierw żebrał  koło supermarketu, później zaczął chodzić po domach. - Widziałem, jak wchodził do tych domów, wiem, że mieszkają tam starsze osoby - mówi.

Nagle mieszkaniec Radomyśla Wielkiego zobaczył, jak do mężczyzny podjeżdża wcześniej widziany przez niego samochód, do którego wsiadła "kulejąca" młoda kobieta. - Chwilę rozmawiali ze sobą, po czym auto odjechało - mówi. Pan Wojciech zawiadomił o sytuacji policję, która przyjechała niedługo później i wylegitymowała żebraka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE