Reklama

Uwaga na sadzę

Opublikowano:
Autor:

Uwaga na sadzę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Często pożary sadzy spowodowane są zaniedbaniami przez użytkowników kominów. Podstawowym błędem jest niesystematyczne czyszczenie przewodów dymowych. Palenie w piecu śmieciami czy mokrym drewnem również może prowadzić do osadzania się cząsteczek sadzy.

Przed sezonem grzewczym, ale też w jego trakcie, powinno się przeprowadzać kontrolę stanu technicznego przewodu kominowego. Gdy wewnątrz nagromadzi się sadza, należy ją koniecznie usunąć, a jeżeli przewód kominowy jest popękany, należy go naprawić bądź zgłosić to kominiarzowi, który sprawdzi stan komina.

Gdy sadza się zapali w kominie, występuje głośny szum spowodowany trwającą gwałtowną reakcją spalania. Paląca się w wysokich temperaturach sadza może spowodować pęknięcia i nieszczelności w przewodzie kominowym. Wysoka temperatura lub ogień wydobywający się z szczelin komina może spowodować do zapalenie się materiałów otaczających przewód kominowy. Przez pęknięcia do pomieszczeń mieszkalnych może dostać się również dym oraz tlenek węgla.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE