Reklama

Uwaga na fałszywe sms-y dotyczące koronawirusa, które mogą nas drogo kosztować

Opublikowano:
Autor:

Uwaga na fałszywe sms-y dotyczące koronawirusa, które mogą  nas drogo kosztować  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak przy każdym zagrożeniu tak samo przy pandemii koronawirusa uaktywnili się ludzie żerujący na tym zagrożeniu i ludzkim strachu. W ostatnim czasie pojawiły się sms-y, na których reakcja może nas drogo kosztować.

Informację tę podało dziś rano radio Zet. Z treści takiego sms-a wynika, że z dużym prawdopodobieństwem jesteśmy zarażeni koronawirusem.  Sms-y  te są też tak zbudowane, że zamiast obcego numeru wyświetla się nam numer wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej i wiadomość wydaje się wiarygodna.

Dalej oszuści proszą o natychmiastowy kontakt z odpowiednio podstawionym numerem telefonu , a dla nadania powagi całej sytuacji grożą, że brak kontaktu zaskutkuje skierowanie sprawy na policję.  

Oddzwonienie na wskazany numer telefonu staje się dla nas bardzo drogim połączeniem telefonicznym, a dodatkowo oszuści gromadzą nasze dane osobowe.

Jeśli dostaniesz takie telefon nie oddzwaniaj. A informacje o próbie przestępstwa zgłoś do najbliższej jednostki  policji, albo dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 997.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE