Reklama

Uwaga! Brak PRĄDU w gminach [LISTA MIEJSCOWOŚCI]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości PGE informuje o planowanych wyłączeniach prądu w Mielcu i okolicznych gminach. Sprawdź, gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu (wtorek, 21 września - piątek, 24 września 2021). Poniżej podajemy adresy i godziny wyłączeń.

Brak prądu spowodowany jest modernizacją linii 400 kV Połaniec - Rzeszów i 220 kV Połaniec - Chmielów. Przebudowa przyczyni się do poprawy stanu technicznego infrastruktury, a tym samym do wzrostu bezpieczeństwa okolicznego systemu energetycznego. Jednocześnie, dzięki modernizacji, zwiększy się pewność dostaw energii elektrycznej w regionie oraz bezpieczeństwo związane z eksploatacją linii dla osób postronnych.

Linia 400 kV Połaniec – Rzeszów zlokalizowana jest na terenie 2 województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego, przebiega przez teren 3 powiatów: staszowski,  mielecki i kolbuszowski oraz 9 gmin: Połaniec, Osiek, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Mielec, Niwiska, Cmolas, Kolbuszowa. 

Linia 220 kV Połaniec – Chmielów tor I zlokalizowana jest na terenie 2 województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego, przebiega przez teren 3 powiatów: staszowski,  mielecki i tarnobrzeski oraz 6 gmin: Połaniec, Rytwiany, Osiek, Padew Narodowa, Baranów Sandomierski, Nowa Dęba. 

Linia 220 kV Połaniec – Chmielów tor II zlokalizowana jest na terenie 2 województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego, przebiega przez teren 3 powiatów: staszowski,  mielecki i tarnobrzeski oraz 7 gmin: Połaniec, Osiek, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Baranów Sandomierski, Nowa Dęba. 

Inwestycja zostanie zrealizowana do końca listopada 2021 roku. W ramach prowadzonej modernizacji, na liniach wymieniony zostanie przewód odgromowy, który zabezpiecza je przed wyładowaniami atmosferycznymi w trakcie trwania burzy.  

 

Źródło: Polskie Sieci Elektroenergetyczne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy