Reklama

Urzędnicy szukają oszczędności. Chodzi o zmniejszenie zużycia energii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Urzędnicy szukają oszczędności. Chodzi o zmniejszenie zużycia energii - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Starostwie Powiatowym w Mielcu odbyło się spotkanie zespołu do spraw optymalizacji zużycia energii w budynkach stanowiących własność Powiatu Mieleckiego. Na jednostki samorządu terytorialnego nałożony jest bowiem obowiązkowy cel 10% zmniejszenia całkowitego zużycia energii elektrycznej.

Głównym tematem spotkania jest nałożony na jednostki samorządu terytorialnego obowiązkowy cel 10% zmniejszenia całkowitego zużycia energii elektrycznej w zajmowanych budynkach lub częściach budynków przez wykorzystywane urządzenia techniczne, instalacje i pojazdy w okresie od dnia 1 grudnia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r.

W myśl ustawy kierownicy jednostek sektora finansów od 1 grudnia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. mają zredukować zużycie energii elektrycznej w zajmowanych budynkach, przez urządzenia techniczne itp. o 10 proc. w stosunku do średniej z lat 2018-2019. W 2023 r. cel 10% ma być osiągnięty w stosunku do zużycia z 2022 r. Kto tego obowiązku nie wykona, ma podlegać karze do 20 tys. PLN.

- Wdrażane rozwiązania muszą zakładać specyfikę funkcjonowania poszczególnych jednostek oraz realia, w jakich działają – powiedział Zbigniew Działowski, Członek Zarządu Powiatu, koordynujący prace zespołu. – Nie da się w skali 1:1 przenieść konkretnych rozwiązań z jednej jednostki, do drugiej. Muszę jednak przyznać, że pomysłowość w dążeniu do celu (10%) czasami mnie zaskakuje, in plus oczywiście – stwierdził Z. Działowski.

Podczas spotkana kierownicy jednostek organizacyjnych przedstawili informacje na temat uzyskanych do tej pory oszczędności energii w budynkach stanowiących własność Powiatu Mieleckiego – stan na 30.11.2022. Informacje te stanowiły przedmiot ożywionej dyskusji na temat możliwości związanych z ograniczeniem zużycia energii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy