Reklama

Urząd Miejski w sprawie ewakuacji szkoły

Opublikowano:
Autor:

Urząd Miejski w sprawie ewakuacji szkoły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek 4 maja w godzinach przedpołudniowych w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu przy ulicy Drzewieckiego doszło do zasłabnięcia kilkudziesięciu uczniów. Szkoła administrowana jest przez mielecki magistrat. Jak poinformowały nas władze miasta - urzędnicy dołożą wszelkich starań, aby ustalić przyczynę sytuacji.

Stało się to podczas drugiego w tym dniu uroczystego apelu dla dzieci z klas 4-6. Około godziny 10.30 nagle kilkoro uczniów zgłosiło objawy bardzo złego samopoczucia skarżąc się m.in. na bóle głowy i brzucha. Natychmiast dyrekcja szkoły wezwała na pomoc pogotowie ratunkowe. Rozpoczęto akcję ratunkową, gdyż podobne objawy zaczęli zgłaszać kolejni uczniowie.

Błyskawicznie do akcji przystąpiły wszystkie niezbędne w takim przypadku służby – oprócz kolejnych ambulansów pogotowia ratunkowego na miejscu stawiła się straż pożarna, policja,
a także straż miejska i przedstawiciele mieleckiego magistratu – pezydent,wiceprezydent
i naczelnik wydziału edukacji. Sytuację od początku monitoruje Biuro ds. Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego.

Podjęto wszystkie niezbędne w takich okolicznościach działania. Zarządzono natychmiastową ewakuację z budynku szkoły wszystkich blisko czterystu uczniów i 35 nauczycieli. Do swoich macierzystych przedszkoli bezpiecznie ewakuowano także dzieci z trzech oddziałów przedszkolnych korzystających z pomieszczeń w budynku SP 9 .

Dolegliwości najpierw zgłosiło 34 uczniów i uczennic z ogólnej liczby blisko 200 osób uczestniczących w apelu, z których 20 odwieziono do szpitala w Mielcu, a także m.in. w Kolbuszowej i Nowej Dębie. W godzinach popołudniowych otrzymaliśmy informację, że pomocy udzielono 45 osobom, z których 35 zostało w szpitalach w stanie ogólnie dobrym.

Trwają intensywne działania mające na celu ustalenie przyczyny zasłabnięć dzieci. Materiał do szczegółowych analiz i badań pobrała specjalnie sprowadzona z Nowej Sarzyny jednostka ratownictwa chemicznego Państwowej Straży Pożarnej.

Ponadto celem zapewnienia bezpieczeństwa podjęto decyzję o odwołaniu w dniu 5 maja zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 9. Uczniowie wrócą do zajęć, gdy ich prowadzenie w szkolnym budynku będzie w pełni bezpieczne. Wiadomo już, że do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności i przyczyn zatrucia z użytkowania wyłączona będzie hala sportowa
SP 9.

Należy zaznaczyć, że w ubiegłym roku obiekt ten został poddany gruntownej modernizacji. Inwestycja miała na celu dostosowanie szkolnej infrastruktury sportowej do nowoczesnych standardów. Oprócz wymiany m.in. podłogi, okien i drzwi, wykonano nową instalację elektryczną, wentylacyjną, a także wymieniono system centralnego ogrzewania.

Władze miasta zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby ustalić przyczynę zaistniałej sytuacji.      

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE