Reklama

Uroczystości w Tuszowie. Mija 140. rocznica urodzin gen. Sikorskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tuszów Narodowy w powiecie mieleckim, jest miejscowością urodzenia gen. Władysława Sikorskiego. To tutaj co roku 20 maja świętuje się jego urodziny. Jak co roku władze gminy zadbały o małą uroczystość wspomnieniową. Nie zabrakło przemówienia wójta Andrzeja Głaza, który komentował aktualne tematy społeczno-polityczne.

W Tuszowie Narodowym uczczono dziś  140 rocznicę urodzin generała Sikorskiego. Świętowanie rozpoczęła Msza Święta w tuszowskim kościele parafialnym w intencji gen. Sikorskiego oraz o błogosławieństwo dla Ojczyzny.

Po niej przedstawiciele samorządu lokalnego, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym, Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, a także kierownicy jednostek organizacyjnych złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. Sikorskiego, który znajduje się przed domem rodzinnym gen Sikorskiego.

W uroczystości wzięły też udział poczty sztandarowe Jednostki Strzeleckiej 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu, Towarzystwa Społeczno- Kulturalnego i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym.

Jak mówił w swoim okolicznościowym wystąpieniu wójt gminy Andrzej Głaz, w ostatnich stuleciach historia pokazała, że osoby którym Polska leżała na sercu ginęli w niewyjaśnionych okolicznościach.

- Wiele było takich przypadków. Tak też było z gen. Sikorskim, czy prezydentem Lechem Kaczyńskim, czy św. Jan Paweł II. Te wielkie postacie łączy to, że były organizowane na nich zamachy. Że często ginęli w niewyjaśnionych okolicznościach - mówił dziś w Tuszowie wój A. Głaz

Szef gminy Tuszów Narodowy, jak co roku podczas uroczystości komentował też aktualne życie społeczno-polityczne. 

- Niestety w naszej Ojczyźnie nie brakuje osób, które nam źle życzą. Była kiedyś targowica, ale i dzisiaj na Polskę donoszą do Unii Europejskiej. Dzisiaj również życzą Polsce źle. Wołają, żeby Polsce nie dać pieniędzy unijnych. Tak nie powinno być. Miejmy nadzieję, że dobro zwycięży. Że znajdą się tacy ludzie jak gen. Sikorski, którzy poprowadzą nasz kraj - mówił wójt Andrzej Głaz

Podczas uroczystości na placu gen. Sikorskiego, obok domu jego urodzenia, młodzież  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. gen. Sikorskiego zaprezentowała się w części artystycznej  a następnie zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursów o gen. Sikorskim, w których wzięli udział uczniowie szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy