Reklama

Umowa podpisana. Wkrótce ruszy kolejna miejska inwestycja

Opublikowano: 14 stycznia 2021 18:20
Autor: MW | Zdjęcie: Fot. UM Mielec

foto Fot. UM Mielec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Po zakończeniu budowy dwóch etapów zbiorników retencyjnych na terenie naszego miasta, czas na realizację trzeciego i zarazem ostatniego etapu, w ramach którego układ retencji wód opadowych powstanie na terenie Borku Niskiego w Mielcu.

 Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Paweł Pazdan podpisał umowę z firmą Santex, która zaproponowała najkorzystniejszą ofertę w ramach kryteriów ceny i okresu gwarancji i to ona została wyłoniona w ramach ogłoszonego przez mielecki magistrat przetargu.

Warto wspomnieć, że firma ta, była odpowiedzialna także za realizację drugiego etapu budowy zbiorników, które kilka miesięcy temu powstały w okolicach Hotelu Polskiego. Natomiast w ramach pierwszego etapu zbiorniki retencyjne powstały między ul. Solskiego a Kusocińskiego.

– Realizacja tej jednej z największych inwestycji w Mielcu przebiega bardzo sprawnie. Dwa poprzednie etapy zostały zakończone przedterminowo, a współpraca z wykonawcami odbyła się bez zastrzeżeń – mówi Zastępca Prezydenta Mielca Paweł Pazdan. – Dzisiejsze podpisanie umowy rozpoczyna ostatni, trzeci etap inwestycji, która ma na celu rozwiązanie problemu zalewania miasta podczas ulewnych opadów deszczów. Warto podkreślić, że zakończony pierwszy etap pozwolił również na nowe zagospodarowanie przestrzeni miejskiej przy terenach MOSiR – dodaje Prezydent.

Koszt budowy trzeciego etapu zbiorników retencyjnych to 5 821 377,13 zł. Termin zakończenia budowy to 30 września 2021 r.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.