Reklama

Uczniowie z Otałęży poznają zawody w lokalnych firmach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogólnopolski Tydzień Kariery to dobry czas na poznanie przez uczniów lokalnych innowacyjnych przedsiębiorstw. Z tej okazji uczniowie kl. 7 i 8 ze Szkoły Podstawowej w Otałęży (gmina Czermin) udali się 20 października na wycieczkę do dwóch mieleckich firm.

Jako pierwszą zwiedzili firmę REMOG POLSKA, która jest przedsiębiorstwem innowacyjnym, dynamicznie rozwijającym  się w oparciu o nowe technologie.  Uczniowie mieli okazję zobaczyć i zaobserwować ludzi pracujących przy wszystkich nowoczesnych urządzeniach.

W tej firmie mogli na żywo zobaczyć, jak wygląda toczenie CNC, frezowanie CNC, szlifowanie CNC, szlifowanie na płasko czy bezkłowe, jak również hartowanie indukcyjne sterowane CNC, honowanie i gratowanie ręczne i termiczne. Niesamowitym doświadczeniem były prace w dziale kontroli jakości i zobaczenie maszyn pomiarowych 3D, maszyn CNC do pomiaru kształtu, urządzeń mierzących chropowatość i kontur, cyfrowe wysokościomierze oraz cyfrowy mikroskop o 1000-krotnym powiększeniu. Duże wrażenie na uczniach zrobił sprzęt do kontroli nieniszczącej. Jak to uczniowie podsumowali: "Tu rządzi precyzja".

Uczniowie z Otałęży zwiedzają zakłady pracy

Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do siedziby Spółki ENERGIA Euro Park, zajmującej się obrotem i dystrybucją energii elektrycznej, zapewniającej dostawę energii  dla wszystkich odbiorców zlokalizowanych w obrębie SSE Euro–Park Mielec.

 Na start uczniowie zostali zaproszeni do sali konferencyjnej, gdzie przedstawiono im firmę. Ciekawe i obszerne działania firmy, w tym pomoc uczniom w szkole średniej, wolontariat, wspieranie młodych piłkarzy, jak również korzystne warunki pracy z możliwościami rozwoju dały uczniom do myślenia. Na pewno wezmą to pod uwagę, dokonując wyboru zawodu. Zwiedzając firmę, uczniowie mieli okazję do wykazania się wiedzą poznaną na lekcjach fizyki. Duże wrażenie zrobiła na uczniach stacja elektroenergetyczna oraz słupy i transformatory.

Uczniowie z Otałęży zwiedzają zakłady pracy

Takie inicjatywy pozwalają młodym ludziom poznawać świat ich przyszłości. Widok ludzi pracujących  na różnych stanowiskach pomoże w świadomy i przemyślany sposób wybrać dalszą ścieżkę edukacyjno-zawodową.

Uczniowie z Otałęży zwiedzają zakłady pracy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy