Reklama

Uczniowie z I LO w Mielcu pożegnali swoich niemieckich kolegów

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie z I LO w Mielcu pożegnali swoich niemieckich kolegów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj 16 kwietnia z Mielca wyjechała grupa niemieckiej młodzieży, aby z lotniska w Pyrzowicach odlecieć do swoich domów, z bagażem pełnym wrażeń i nowych doświadczeń.

Młodzież wraz ze swoimi nauczycielami z Bertolt-Brecht-Gesamtschule w Löhne przyjechali do Mielca 8 kwietnia i spędzili w Polsce intensywne osiem dni. Była to już szesnasta edycja wymiany uczniowskiej.

Pomimo napiętego grafiku młodzież miała możliwość odwiedzić Kraków, Rzeszów i Łańcut. Aktywnie brali udział w zaplanowanych przez kadrę nauczycielską zadaniach.

Tematem tegorocznej wymiany była „mobilność w XXI w.”

Jak mówią uczniowie I LO w Mielcu, przyjmujący kolegów z zagranicy do swoich domów, czas spędzony razem na długo pozostanie w ich pamięci.

Wszyscy domownicy u których zamieszkiwali goście, z początku obawiali się najbardziej bariery językowej. Jednakże szybko okazało się, że tak naprawdę bariery nie istnieją. Jeżeli jest chęć rozmowy po obu stronach, to wspólny język zawsze się znajdzie.

Teraz młodzieży pozostał kontakt mailowy, ale już w czerwcu znowu będą się cieszyć ze wspólnie spędzonego czasu. Na ten miesiąc bowiem zaplanowany jest wyjazd młodzieży z I LO w Mielcu do Niemiec.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE