reklama
reklama

Uczniowie z Dębicy wygrali w Mielcu polską edycję Lockheed Martin CYBERQUEST

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PZL Mielec

Uczniowie z Dębicy wygrali w Mielcu polską edycję Lockheed Martin CYBERQUEST - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
4
zdjęć

Zwycięska drużyna z ZS w Dębicy. | foto PZL Mielec

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościUczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy zwyciężyli w polskiej edycji CYBERQUEST, trwającej trzy godziny rywalizacji z zakresu cyberbezpieczeństwa, w której uczestniczyły drużyny z Leżajska, Kolbuszowej, Dębicy, Mielca i Tarnowa. Wydarzenie odbyło się na terenie należącego do Lockheed Martin PZL Mielec.
reklama

CYBERQUEST to coroczny konkurs, w którym zespoły uczniów szkół średnich z całego świata rozwiązują problemy związane z cyberbezpieczeństwem, przygotowane przez specjalistów odpowiedzialnych za ten obszar w Lockheed Martin. W tym roku zespoły z Polski, USA, Wielkiej Brytanii i Australii zmierzyły się z wyzwaniami obejmującymi m.in. scenariusze wieloetapowych intruzji, steganografię, inżynierię wsteczną czy wykorzystanie luk w sieciach.

Wspieranie edukacji w zakresie nauki, technologii, inżynierii i matematyki (Science, Technology, Enginering & Mathematics, STEM) jest kluczowym obszarem zainteresowania Lockheed Martin w Polsce i w innych krajach, w których ulokowane są nasze przedsiębiorstwa

– powiedział Robert Orzyłowski, dyrektor Lockheed Martin na Polskę, Europę Środkową i Wschodnią.

reklama

Jako globalny lider w segmencie nowoczesnych technologii, Lockheed Martin zatrudnia około 60 000 inżynierów, naukowców i specjalistów IT. Firma angażuje się we współpracę z tymi grupami, między innymi poprzez inicjatywy takie jak CYBERQUEST, mające na celu inspirować i kształcić przyszłych naukowców, inżynierów i matematyków.

W PZL Mielec chętnie angażujemy się w projekty promujące wiedzę z zakresu techniki, inżynierii i matematyki wśród młodzieży, bo wiemy jak ważne na rynku pracy są te umiejętności

reklama

– powiedział Janusz Zakręcki, prezes i dyrektor naczelny PZL Mielec.

Przyszłe sukcesy i przewaga technologiczna Polski są zależne od stałego dopływu wysoce wykwalifikowanej, uzdolnionej i utalentowanej kadry z kierunków technicznych. Projekty takie jak CYBERQUEST odgrywają ważną rolę w stymulowaniu umysłów polskich uczniów i pomagają im w realizacji ich ambicji

– dodał Zakręcki.

Lockheed Martin od ponad 20 lat wspiera polską obronność, przemysł oraz gospodarkę. Na przestrzeni ostatnich 10 lat firma zainwestowała w Polsce ok. 8 miliardów złotych (1,8 miliarda dolarów). Obecnie koncern zapewnia w kraju 6700 miejsc pracy, z czego 1600 bezpośrednio w PZL Mielec, przedsiębiorstwie należącym do Lockheed Martin, będącym głównym polskim eksporterem sprzętu obronnego i największym zakładem produkcyjnym firmy poza granicami USA.

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama