Reklama

Uczniowie szkół specjalnych na scenie w Radomyślu Wielkim [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartkowy poranek Radomyśl Wielki stał się na chwilę stolicą światowego teatru. Do tutejszej szkoły muzycznej przyjechali bowiem uczniowie i wychowankowie szkół i ośrodków specjalnych z województwa Podkarpackiego na XI Przegląd Małych Form Teatralnych.

Przegląd skierowany był do uczniów i wychowanków szkół i ośrodków specjalnych z województwa Podkarpackiego. Udział w nim wzięły placówki i ośrodki z Jarosławia, Strzyżowa, Frysztaka, Kolbuszowej Dolnej, Tarnobrzega, Krosna, Jasła, Mielca, Pnia i Dulczy Małej.

Przegląd rozpoczęły przedstawienia placówek z naszego powiatu: z Dulczy Małej i Pnia. Podopieczni szkoły w Dulczy Małej wystawili sztukę na podstawie książki "Mały Książę", a szkoły w Pniu - opowieść o motylu.

Wszystkie przedstawienia stały na bardzo wysokim poziomie. Tematyka była bardzo zróżnicowana - od wierszy Brzechwy, po występy taneczne. Uczestnicy otrzymali gromkie brawa i nagrody rzeczowe.

Gościem  specjalnym Przeglądu Małych Form Teatralnych był Teatr Radwanek, który działa w podkrakowskich Radwanowicach. To grupa dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji im. Brata Alberta.

Z nie mniejszą radością powitany był inny gość: Minionek, który chętnie robił sobie zdjęcia z uczestnikami przeglądu i rozdawał cukierki.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Nasza Gmina - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej.

Przegląd dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Pomocy Kultury, a także ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Podkarpackiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy