Reklama

Uczniowie nauczycielami. W Szkole Podstawowej w Otałęży ważna lekcja [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej w Otałęży poprowadzili przydatną w życiu lekcję. Zaprezentowali w praktyce swoim młodszym kolegom i koleżankom całą zdobytą wiedzę na lekcjach "Edukacji dla bezpieczeństwa" z działu podstaw pierwszej pomocy.

Młodzież pokazała młodszym uczniom, jak pomóc osobie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia  - uczniowie przedstawili pełny algorytm podstawowych zabiegów resuscytacyjnych oraz RKO z wykorzystaniem AED, wyposażenie apteczek pierwszej pomocy: samochodowej, domowej oraz turystycznej. 

Uczniowie zaprezentowali pierwszą pomoc w sytuacjach krwawień i krwotoków, prawidłowe ściąganie rękawiczek jednorazowych po każdym udzielaniu pomocy, szczególnie w przypadkach kontaktu z krwią, prawidłowe postępowanie, gdy złamiemy rękę lub nogę. Młodsze dzieciaki dowiedziały się jakie są zwiastuny omdleń i jak postąpić w takiej sytuacji, a przede wszystkim, co robić, gdy osoba ta nie odzyskuje przytomności (pozycja boczna bezpieczna, prawidłowe wezwanie służb ratunkowych).

Kolejno uczniowie omówili postępowanie w miejscu zdarzenia – sytuację świadka wypadku drogowego, gdzie życie świadka i osób poszkodowanych jest zagrożone, czyli jak prawidłowo wyciągać osoby poszkodowane z miejsca wypadku w miejsce bezpieczne. 

Uczniowie kl. 8 SP w Otałęży podzielili się z młodszymi kolegami zdobytą wiedzą z pierwszej pomocy.

Na koniec wysłuchali pogadankę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wakacji, jak postępować i czego nie robić, aby znów we wrześniu spotkać się w pełnym składzie i rozpocząć nowy rok szkolny.

Lekcja została przeprowadzona 10 czerwca pod kierunkiem Natalii Soboń – nauczycielki "Edukacji dla bezpieczeństwa" i pedagoga szkolnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy