Reklama

Uczniowie mieleckich podstawówek mają wielkie serca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystkie mieleckie szkoły uczestniczą poprzez swoje samorządy uczniowskie i szkolne koła wolontariatu w wielorakich akcjach charytatywnych.

Jednymi z nich są zbiórki plastikowych nakrętek dla potrzebujących. Szkoły od wielu lat prowadzą tego typu działalność między innymi poprzez pierwsze w powiecie mieleckim “nakrętkowe serce” ustawione w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 prawie dwa temu.

W tym roku szkolnym większość szkół aktywnie zaangażowała się w zbiórkę zakrętek dla chorej mielczanki Mai Watracz. I tak na przykład „Zakręcona akcja” trwała w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 od października do początku grudnia 2020r. Placówka przekazała łącznie dwa  pełne serca, czyli blisko trzydzieści 120 litrowych worków plastikowych zakrętek. 
Warto nadmienić, że w ZSO nr 1 zbiórki zakrętek prowadzone są od wielu lat systematycznie i nieprzerwanie dla dzieci z Podkarpackiego Hospicjum oraz na rehabilitację dzieci  z Mielca i powiatu mieleckiego.

Inną placówką, która włączyła się w pomoc charytatywną dla chorej Mai, jest Szkoła Podstawowa nr 13. Placówka  przekazała potrzebującej 45 worków o wielkości  110 na 65 cm wypełnionych plastikowymi nakrętkami. W przeprowadzenie akcji włączyli się nie tylko rodzice i dziadkowie uczniów, ale i oddziały przedszkolne Przedszkola Miejskiego nr 16, które mają siedzibę w budynku szkoły.

SP-13 w ubiegłych latach zbierała nakrętki na rzecz Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie oraz na obóz rehabilitacyjny swojej niepełnosprawnej uczennicy.

Pozostałe szkoły, które włączyły się w pomoc dla młodej mielczanki Mai, to: Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 12 (tej najmniejszej mieleckiej placówce udało się uzbierać 35 kg plastikowych nakrętek), Szkoła Podstawowa nr 1 (poza zbieraniem nakrętek również udział w licytacjach charytatywnych tej akcji jako kupujący i wystawiający licytacje), Szkoła Podstawowa nr 6 i Szkoła Podstawowa nr 11.

Wymienione placówki nieprzerwanie od lat prowadzą wśród swoich uczniów zbiórki plastikowych nakrętek, między innymi dla Lubelskiego Hospicjum Dla Dzieci im. Małego Księcia, jak i dla potrzebujących młodych mielczan.

Pozostałe szkoły w tym roku skupiły się na następujących odbiorcach: Szkoła Podstawowa nr 2 dla młodej mielczanki z Zespołem Downa oraz budowę studni głębinowej w Afryce – akcja organizowana z Parafią Św. Mateusza, Szkoła Podstawowa nr 3 dla potrzebującej siostry swojego ucznia, Szkoła Podstawowa nr 9 na kosztowną rehabilitację oraz zakup drogiej ortezy dla swojego ucznia.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy